Facebook App ID is missing!

Xbox ve Windows Uygulama Mağazaları Birleşiyor

Microsoft, Xbox One oyun konsolu için büyük yaz güncellemesini yayınladı. Büyük nitelikli bu güncellemeyle beraber One’a pek çok yeni özellik geliyor.

Microsoft’un Xbox ve Windows uygulama mağazalarını birleştirme çalışmaları üzerine olduğu uzun zamandır biliniyordu. One güncellemesiyle beraber nihayet ilk adım atılmaya başlandı. Bugünden itibaren bazı Windows 10 uygulamalarına Xbox üzerinden erişmek mümkün olacak. Ancak adım adım ilerleyecek bu sürecin daha başlarında olduğumuzdan şu aşamada kısıtlı sayıda uygulamanın iki platforma birden destek verdiğini belirtelim.

Güncellemeyle beraber gelen en önemli özelliklerden bir diğeri ise; One oyuncuları bundan böyle konsollarından oyun oynarken arka planda müzik açabilecekler. Pandora ise bu özelliğe destek veren ilk uygulamalardan biri oldu.

Ülkemiz için henüz geçerli olmasa da ABD ve Birleşik Krallık’taki oyuncuları etkileyen bir diğer önemli özellikse nihayet Cortana desteğinin gelmiş olması. Windows 10’daki ile benzer şekilde çalışan Cortana sesli komut asistanı özelliği ile oyuncuların arkadaşlarıyla parti kurması ya da onların hangi oyunları oynadığını öğrenmesi mümkün olacak. Arka planda oynatılan müzik de Cortana ile kontrol edilebilecek.

Ayrıca 2 Ağustos günü PC kullanıcıları için yayınlanacak olan Windows 10 yıldönümü güncellemesi ile Windows 10 PC oyunları, Xbox Live’da görünebilecek ve böylece iki platformdaki kullanıcılar birbirleriyle sohbet edebilecekler.

Site Footer