Facebook App ID is missing!

Xbox 360 Oyunları Xbox One’da Oynanabilecek

Gönümüzde oyun severler konsol ve PC oyuncuları olmak üzere ikiye ayrılıyorlar. Konsol oyuncularının karşısındaysa 2 seçenek var. Ya Sony’nin ürettiği PlayStation ya da Microsoft’un ürettiği Xbox platformları. Her iki platformda özel içerikleri ve popüler oyunlarıyla oyun severleri kendilerine bağlamış durumdalar. Geçtiğimiz peşi sıra tanıtılan yeni nesil konsollarla birlikte bir önceki nesle ne olacağı merak ediliyordu.

Oyun geliştiriciler yeni nesil konsollara yönelmişken, var olan konsol oyuncuları için de uyumlu oyunlar geliştirmeye çalışıyorlar. Hem eski nesil konsollar hem de yeni nesil konsollar için geliştirilen oyunlarla, sadece yeni nesil konsollar için geliştirilen oyunlar arasında bariz grafik farklılıkları söz konusu. Ancak geçmişte piyasaya çıkan birçok başarılı oyun yeni nesil konsollarla uyumlu değiller ve şuan için yeni nesil konsollarda yeterli içerik mevcut değil.

Microsoft bu açığı kapatmak için önemli bir adım atarak Xbox 360 oyunlarının, Xbox One oyun konsolunda oynanabilmesinin önünü açan duyuruyu E3 2015 fuarıyla yaptı. Fiziksel bir donanım değişikliğine ihtiyaç duymadan geliştirilen yazılım emulatörüyle, Xbox 360’da oynadığınız multiplayer oyunları, Xbox’ta oynanabileceksiniz. 360 oyunlarının Xbox One’da daha iyi bir performans sunacağı için, Xbox One oyuncularına büyük bir avantaj sunulmuş oluyor.

Ayrıca Microsoft, Xbox One Elite Controller’ın da duyurusunu gerçekleştirdi. Xbox One için geliştirilen yeni oyun kolu Windows işletim sistemli, Windows 7 ve üzeri işletim sistemlerini kullanan bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Yeni oyun kolu 149 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyatla satışa sunuldu.

Site Footer

%d bloggers like this: