Facebook App ID is missing!

Windows 10’un Çıkış Tarihi Belli Oldu

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10, çok yakında kullanıma sunulacak. Microsoft yaptığı açıklamayla yeni işletim sisteminin çıkış tarihini açıkladı.

Microsoft’un merakla beklenen işletim sistemi Windows 10’un çıkış tarihi belli oldu. Yeni nesil işletim sistemi Windows 10, 29 Temmuz’dan itibaren kullanıcıların erişimine imkan tanıyacak. Microsoft’un resmi blog sayfası üzerinden açıklamayla duyurulan tarihin ardından Windows 8 ve Windows 7 kullanıcıları için ücretsiz yükseltme sunulacağı açıklandı.

Yeni işletim sistemi Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına 1 yıl boyunca ücretsiz olacak. 1 yılın ardından nasıl bir ücretlendirme yapılacağı merak konusu. Duyurunun ardından Windows 7 ve 8 kullanıcılarının ekranlarında bildirim yer almaya başladı. İsteyen kullanıcılar bu bildirim aracılığıyla yeni işletim sistemi için rezervasyon yaptırıp, 29 Temmuzdan itibaren yeni işletim sistemi kullanabilecek.

Yenilenen internet tarayıcısı, sesli asistan Cortana yenilenen ve gelişen başlat menüsü gibi birçok yeniliği beraberinde getiren Windows 10, kullanıcılara farklı bir deneyim vadediyor. İşletim sisteminin beta sürümünü isterseniz hemen indirip kullanabilmeniz mümkün. Ancak 29 Temmuz’u bekleyip Windows 10’un kullanıcı sürümüne de sahip olabilirsiniz. Tercih sizin…

Site Footer

%d bloggers like this: