Facebook App ID is missing!

WhatsApp Sohbetleri Nasıl Senkronize Edilir

WhatsApp’ın bundan yaklaşık iki ay önce kullanıcılarına web üzerinden de kullanım özelliği sağlaması ve geçen ay yaptığı bir duyuruyla da Chrome’un yanında Firefox ve Opera tarayıcılara de destek sunmasıyla kullanıcıların mobil cihazlar ve bilgisayarlar arasında nasıl kolaylıkla gidip gelecekleri en çok merak edilen şeylerden biri haline geldi. Halihazırda WhatsApp’ın iOS kullanıcıları için bir Safari desteği mevcut değil, fakat diğer işletim sistemi ve tarayıcıları kullananlar aşağıda bahsedeceğimiz kolaylıklardan yararlanmaya başlayabilirler.

Uygulamanın kurulum süreci oldukça basit ve açık işlemlerden oluşuyor, dolayısıyla sohbet etmeye başlamdan önce fazla zaman kaybetmeyeceğinizi söyleyebiliriz. Şu an bir iOS desteğinin olmaması da WhatsApp’tan yapılan açıklamaya göre “Apple platformunun sınırlamalarıyla” ilgili, yani bu açıdan da söz konusu popüler sohbet uygulamasının masum olduğu anlaşılıyor.

Başlamadan önce, WhatsApp’ın Android, Windows Phone ya da BlackBerry cihazları üzerinde en son sürümünün çalıştığına emin olun. Halen bir Nokia S60 ya da S40 kullanıcısıysanız, siz de partiye katılabilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken Chrome, Firefox ya da Opera üzerinden https://web.whatsapp.com adresine gitmek, bu sayfada tarama yapmanız için büyük bir QR kodu göreceksiniz. Onun altındaki talimatlar kullandığınız belirli platform için uygun olan tarayıcıyı nasıl bulacağınızı anlatıyor. Örneğin Android üzerinde, söz konusu tarayıcı ana WhatsApp menüsündeki WhatsApp Web seçeneği.

QR kodunu taramanızın hemen ardından, sohbetlerinizin listesi internet tarayıcınızda görünebilir olacak. Masaüstü bildirimleri açıp kapamak için bir seçeneğin olduğunu fark edeceksiniz, bunu isteğinize bağlı olarak etkinleştirebilir ya da görmezden gelebilirsiniz.

Durumunuzu ayarlamak için profil resminize, bağlantılarınızı görmek için mesaj ikonuna, ve bildirimleri yapılandırmak için menü tuşuna dokunun. Emoji’ler ve eklerin ikisi de web üzerinden WhatsApp dahilinde kullanılabilir. Yine web üzerinden bilgisayarınız ya da bir webcam aracılığıyla resim yükleme olanağına sahip olduğunuzu unutmayın. Ekranın hemen sağ alt köşesinde yer alan mikrofon tuşuyla da ses kayıtları gönderebilirsiniz.

Yukarıdaki işemleri gerçekleştirmenizin ardından mesajlar telefonunuz ve web arasında otomatik olarak senkronize olmaya başlayacağı için mobil cihazınızın veri kullanımını en aza indirmek için onun Wi-Fi’a bağlı olduğundan emin olun. Artık WhatsApp üzerinden dışarıdayken mobil cihazınızda ve eve geçtiğinizde de web üzerinden sohbet etmeye hazırsınız.

Site Footer

%d bloggers like this: