Facebook App ID is missing!

WD, My Cloud Mirror ve My Cloud OS 3 İşletim Sistemini Duyurdu

Western Digital, WD’nin My Cloud kişisel depolama cihazları ailesine yaptığı önemli iyileştirmeleri duyurdu. Bu iyileştirmeler arasında; yeniden tasarlanmış My Cloud OS 3 işletim sistemi, geliştirilmiş uygulama entegrasyonunu mümkün kılan Yazılım Geliştirme Kiti ile arttırılmış bellek ve daha önceki versiyonlara oranla daha hızlı işlemci performansı sunan çift-sürücülü My Cloud Mirror kişisel bulut depolama bulunuyor.

WD’nin My Cloud OS 3’ü zengin bir içerik paylaşım deneyimi sağlayan sezgisel bir kullanıcı arayüzünün yanı sıra, kişisel bulut NAS’ı yukarıya taşıyan, evde veya ofiste bulunan kişisel bulut cihazlarına özel gizlilik ve kontrolü muhafaza etmeyi mümkün kılan yedekleme ve senkronizasyon yetenekleri sunuyor. My Cloud OS 3 iki yeni kullanıcı deneyimi sayesinde yeni güçlü fotoğraf ve video becerilerine sahip: MyCloud.com ve My Cloud Albums uygulaması. MyCloud.com kullanıcılara, sezgisel web tarayıcısı tabanlı bir kullanıcı arayüzü ile My Cloud cihazlarına global erişim sağlıyor. Aynı zamanda, dosya paylaşımı, kapsamlı erişim yönetimi ile bir fotoğraf ve video galeri görünümünü mümkün kılıyor. My Cloud Albums, Eylül sonuna doğru iTunes ve Google Play mağazalarından indirilebiliyor olacak. Bu, bir My Cloud OS 3 kullanıcısının, My Cloud üzerinde, tüm ailesine ve arkadaşlarına ortak bir lokasyona, ya da “albüme“ bağlantı gönderebilmesini mümkün kılıyor.

My Cloud OS 3’ün yeni WD Sync özelliği çok sayıdaki PC ve dizüstü bilgisayar arasındaki veriyi senkronize ederek, önemli dosyaların güncel kalmasını ve herhangi bir cihazdaki tüm kullanıcılar için erişilebilir olmasını sağlıyor. Yeni OS, kullanıcıların akıllı telefon ve tabletlerden, fotoğraflarının otomatik film şeridi yedeklemesini kurmasını mümkün kılıyor. Ayrıca, kullanıcıların dosyalarını kolayca ve hızla My Cloud cihazlarına taşımalarını sağlayan yeni bir transfer aracı sunuyor. OS aynı zamanda Chromebook ve Chromecast desteği içeriyor. My Cloud OS 3 lansmanının parçası olarak WD, My Cloud Device SDK ve My Cloud API’yi tanıtarak, geliştiricilerin My Cloud kişisel bulut depolama cihazları ekosisteminde yeni uzantılar, özellikler ve yetenekler inşa etmelerini mümkün kıldı. Docker açık platform teknolojisine bağlı My Cloud Device SDK, geliştiricilerin kolaylıkla kişiselleştirilmiş deneyimler yaratabilmeleri için erişim ve işbirliği imkanı sağlıyor. Şimdiden, yeni SDK bazlı uzantılar ve özellikler geliştiren iş ortakları arasında Plex ve Milestone da bulunuyor.

WD ayrıca yeni versiyon My Cloud Mirror kişisel bulut depolama cihazlarını tanıttı. Bu cihazda, Mirror Mode (RAID 1) kurulu iki sabit sürücü, içeriğin bir sürücüde depolanmasını ve otomatik olarak ikinci sürücüye kopyalanmasını garanti ediyor. My Cloud Mirror kişisel bulut depolama, My Cloud OS 3 için duyurulan yeni özelliklerin yanı sıra, geliştirilmiş işlemci ile hızlı dosya transferi ve uygulama desteği için 512 MB RAM içeriyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

WD My Cloud OS 3 bu ayın sonunda, mevcut My Cloud kişisel bulut depolama cihazlarına bedava indirilmek üzere hazır olacak. Yeni OS 3’ü destekleyen My Cloud cihazları: My Cloud, My Cloud Mirror, My Cloud Expert serisi EX2/EX4, My Cloud Expert serisi EX2100/EX4100 ve My Cloud Business serisi DL2100/DL4100. Kullanıcılar ayrıca, hali hazırda iTunes ve Google Play mağazalarında bulunan yeni WD My Cloud mobil uygulamalarını indirebilir. My Cloud Device SDK ve My Cloud API’ye erişim, ilgilenen geliştiriciler için Eylül sonunda mümkün olacaktır.

My Cloud Mirror 4 TB için tavsiye edilen perakende satış fiyatı 399.00 $ + KDV, 6 TB için tavsiye edilen perakende satış fiyatı 499.00 $ + KDV, 8 TB için tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 599.00 $ + KDV’dir. Bu ürünler seçkin satış noktalarında Ekim ayı itibariyle yer alacaktır.

Site Footer

%d bloggers like this: