Facebook App ID is missing!

Vivo’dan Dünyanın En İnce Telefonu; Vivo X5 Max

Bundan 10 sene önce, bir telefonun mp3 dosyalarını oynatabilmesi çok büyük bir artı iken, günümüzde kalp ritm dedektöründen parmak izi okuyucusuna, göz açısını hesap edip ekrandaki filmi bekletenden sizin yerinize kalori hesabı yapana kadar birçok özelliğe sahip telefon modelleri mevcut. Kişisel olarak, bu özelliklerin hiçbirinin bana ya da hayatıma olumlu ya da olumsuz bir etki kazandırmadığını düşünen bir insan olarak, ortalama hıza sahip bir akıllı telefondan beklentilerim daha çok batarya ömrü, incelik ya da dayanıklılık gibi noktalarda yoğunlaşıyor.

İşte bu nedenlerden dolayı, Vivo’nun piyasaya sürdüğü X5 Max modelinin “En ince” olma özelliği benim için “Kalp ritm dedektörü” ya da “Parmak izi okuyucu” gibi özelliklerden daha önemli bir haber konusu oldu.

Son zamanlarda atağa geçen, kopyacılıkten geliştiriciliğe terfi eden Çinli teknoloji şirketlerinden biri olan Vivo her ne kadar ülkemizde pek bilinmese de, yüksek teknoloji ve başarılı tasarımlara sahip mobil cihazları ile dikkat çeken bir marka. Koreli ve Japonların garip garip özelliklerle donattıkları akıllı cihazlarına karşı Vivo’nun piyasaya sürdüğü modeller hep yüksek performans ve görece uygun fiyat ekseninde seyretmişti. Ancak son bombası olan Vivo X5 Max ile durum biraz değişti ve işin içine “Dünyanın en ince telefonu” ünvanı girdi.

4.75 mm kalınlığa sahip olan Vivo X5 Max’ın en yakın rakipleri de ilginç bir şekilde Kore ya da Japonya’dan değil, yine Çin’den çıkmıştı. Oppo’nun R5 modeli akıllı telefonu 4.85 mm ve Huawei’nin P7 modeli de 6.6 mm kalınlıkları ile piyasadaki en ince telefonlar olma özelliğine sahipler.

China Mobile tarafından 490 Dolar fiyat etiketiyle önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen Vivo X5 Max, teknik özellikleri açısından da oldukça başarılı bir telefon olmuş.

13 megapiksel çözünürlükte bir arka kamera ile donatılmış olan telefonun işlemcisi Snapdragon 615 tipi. 2GB Ram ve Andreno 405 GPU’nun eşlik ettiği işlemci, hiçbir güncel uygulamada sorun çıkarmayacak türden bir performans sergiliyor. 2.000 mAh gücünde bir bataryaya sahip olan telefonun görece düşük güç sağlayan bataryası, incelik hesaba katıldığında başarılı bile sayılabilir.

~dont display~

Site Footer