Facebook App ID is missing!

Vaio’nun İlk Telefonu Satışta

Sony’nin bilgisayar segmentinde yer alan ve geçen sene hisselerini bir yatırım grubuna devrettiği markası Vaio, ilk akıllı telefonunu Japonya’da satışa sundu. Henüz sadece Japonya’daki bir mobil operatör tarafından satışı gerçekleştirilen Vaio Phone, orta segmentte özellikle eski patronu Sony’nin akıllı telefon serisi Xperia’lara rakip gösteriliyor.

1996 yılında Sony tarafından kurulan ve bilgisayar sektöründe önemli yeniliklere imza attıktan sonra, getirisinin düşmesi ve operasyonel maliyetlerinin yüksekliği gibi nedenlerle Sony’nin gözünden düşüp bir yatırım firmasına satılan Vaio, o tarihten beri çalışmalarını hızlandırmış ve farklı sektörlerde de yer alacağının sinyallerini vermiştir. Bu sektörler arasında yer alan mobil akıllı cihazların ilkini geçtiğimiz günlerde anavatanı Japonya’da satışa çıkartan firma, ilk mobil akıllı cihaz deneyimini orta segmentten sağlamak istediğini gösterdi.

1.2 Ghz hızında Snapdragon 410 tipi bir işlemci, 2GB Ram ve 16GB dahili depolama alanı ile gelen Vaio Phone, orta segment için yeterli bir performansa sahip olduğunu gösteriyor. 720p çözünürlükte ve 5 inç boyutundaki ekranın IPS panel kullanılmış olan telefonla ilgili ilk yorumlar oldukça olumlu ve özellikle ekranı ile ilgili hiçbir sıkıntı bildirilmemiş.

13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamera bulunan Vaio Phone 130 gram ağırlığa sahip. Android 5.0 Lollipop ile gelen telefonun yazılım kısmına fazla dokunulmamış ve diğer birçok firmanın yaptığının aksine, orjinal Android yazılımına yakın bir deneyim sunması sağlanmış. Vaio Phone’un Japonya satış fiyatı 420 Amerika Doları’na denk gelen 51,000 Japon Yeni olarak belirlenmiş.

Site Footer

%d bloggers like this: