Facebook App ID is missing!

Uzun Ömürlü Buzdolapları ile Tazelik Garanti

Samsung, yıllar boyunca kullanılan tek hız kademeli kompresör teknolojisinden Dijital İnverter Kompresöre geçişle, buzdolabı ve besin koruma tarihindeki en önemli yeniliklerden birisini kullanıcılara sunuyor. Samsung’un öncüsü olduğu bu gelişmiş teknoloji sayesinde uzun ömür garantisi veren Samsung buzdolapları aynı zamanda uzun süreli tazeliği de garantiliyor. Samsung buzdolapları gelişmiş Dijital Inverter Kompresörü sayesinde ısı değişikliğine göre soğutma hızını otomatik olarak ayarlayarak hem dayanıklılığı arttırıyor, hem de enerji tasarrufu sağlıyor.

Yıllardır buzdolapları ya açık ya da kapalı durumda olan, tek hız kademeli kompresöre sahipti. Tek hız kademeli kompresörde, dolabın içindeki sıcaklık belirli bir derecenin altına düştüğünde kompresör, hemen herkesin aşina olduğu bir gürültüyle, aniden devreye girer, çalışmayı aniden durdurmadan önce, sıcaklık yeterince düşene kadar soğuk hava üreterek tam güçle çalışırdı. Samsung’un öncüsü olduğu dijital inverter kompresör teknolojisi, ya tamamen kapalı durumda olan ya da tam güç ile çalışan (genellikle ortalama 3.600 rpm) standart tek hız kademeli kompresörün aksine, neredeyse hiç durmadan çalışmayı sürdürüyor. Bu özelliği, yüksek verimlilik ve buzdolabının içinde dengeli bir sıcaklık düzeyi sağlıyor. Böylelikle önemli düzeyde maliyet tasarrufu, daha düşük karbon ayak izi, daha az gürültü ve kompresör için daha uzun bir ömre de olanak tanıyor.

Dijital inverter kompresörler, büyük kapasiteli premium buzdolapları ve vitrin tipi soğutucuların yanı sıra, Türkiye pazarına özel olarak üretilen buzdolabı serisi ile birlikte Samsung‘un imzası olan buzdolaplarında kullanılan başlıca teknoloji. Samsung dijital inverter kompresörü ile çalışan buzdolapları, tek devirli endüksiyon motoru kompresörlere oranla %46,9 daha az enerji tüketiyor, böylece atmosferdeki zararlı sera gazlarına çok daha az katkıda bulunuyor. Dijital inverter kompresör, çalışmasını kademeli olarak yavaşlatıp hızlandırdığı için, sıcaklığı belirli bir seviyede tutmak üzere aşırı güç sarf ederek çalışmak zorunda değildir. Bunun anlamı, dijital inverter kompresöre sahip buzdolaplarının, bileşenlerde oluşan yıpranma sorunundan çok daha az zarar görmesi; böylece bu buzdolapları, geleneksel kompresöre sahip buzdolaplarına oranla çok daha fazla dayanıklı. Bütün bu özellikler, Samsung’un dijital inverter kompresöre 10 yıl garanti sunmasına izin veriyor.

Aniden çalışmaya başlama ve çalışmayı durdurmaların tümüyle yok olması, akşam yemeğinizi bölen, ürkütücü olabilen beklenmedik gürültülerin de sona ermesi anlamına geliyor. Ayrıca sıcaklıktaki değişimler sebze meyve, et, balık ve süt ürünlerinin çok daha kısa sürede bozulmasına yol açabileceğinden istenilen sıcaklık seviyesini koruyan, sürekli, tekdüze soğutma, besinlerin daha uzun süre taze kalması anlamına geliyor. Samsung, öncüsü olduğu bu teknoloji ile tüketicilerinin hem elektrik faturalarından, hem de gıda harcamalarından tasarruf etmesini sağlıyor.

Site Footer

%d bloggers like this: