Facebook App ID is missing!

Uncharted 4: Thief’s End Bir Yıl Sonraya Ertelendi

Oyun severler için yeni bir yapımın yayınlanma tarihi, genellikle pek de güvenilir bir bilgi değildir.  Tarihler, oyun geliştiricileri için bir süreci, takvimi betimlerken aksaklıklar sonucu ötelenmeye de açıktırlar. 2015 yılı ise çok sayıda oyunun ertelendiği, bir bakıma ‘bekleme odası’na dönen bir sene oldu. Birçok oyun ya birkaç ay, ya da en az bir sene ertelendi. Bu oyunlardan biri de özellikle grafik modellemeleri ile çarpıcı olacağı düşünülen Uncharted 4: Thief’s End.

2014’ün en çok konuşulan yapımlarından The Last of Us’ın geliştiricisi Naughty Dog’ın Uncharted serisine eklenecek en son oyununun 2015 Temmuz’unda yayınlanacağı açıklanmıştı. Oyuna dair çeşitli görüntüler ve videolar da yayınlanıyor, oyun severleri heyecan dolu sahnelerle baş başa bırakıyorlardı. Ancak Naughty Dog, Uncharted 4: Thief’s End’in 2015 yılına yetişmediğini, 2016 yılında oyun severlerle buluşacağını resmi olarak açıkladı.

2016’ya ertelendi

Yapımcı Bruce Straley tarafından yapılan açıklama, oyunun 2016’ya ertelenmesi konusuna oldukça ilginç bir bakış açısı getirdi. Bu sürenin beklemeye değer olacağını ifade eden Straley, çevre ve genel olarak çeşitli detaylardaki etkileşimleri daha üst seviyeye çıkaracaklarını söyledi. Ayrıca grafiklerin de çok daha iyi olacağını sözlerine ekledi.

Pembe tablo

Oldukça pembe bir tablo çizen yapımcı, neden erteleme yaşandığı konusuna aslında net bir açıklama getirmemiş oldu. Yalnızca oyunun seneye yayınlanmasının daha iyi grafikler şeklinde olumlu sonuçları olacağına değindi. Oyun severlerin hayal kırıklığına uğradığı ise bu noktada yadsınamaz bir gerçek durumunda.

Naughty Dog, özellikle yüz modellemeleri konusunda üst düzey bir firma. Yine resmi açıklama ile bundan sonraki hedeflerinin daha iyi yüz tasarımı ve genel modellemeler olduğunu ifade etmişlerdi. Uncharted 4: Thief’s End için daha iyi modellemeler üzerinde yoğunlaşıldığı sonucunu ortaya çıkaran bu açıklamayı destekleyen bir de video yayınlandı.

Sony’den destek

Öte yandan Sony’de PlayStation ana sayfasında Naughty Dog ile ilgili bir destek açıklamasına yer verdi. Oyun severler, Uncharted 4: Thief’s End için 2016 yılını bekleyecekler.

Site Footer

%d bloggers like this: