Facebook App ID is missing!

TomTom’dan Kalp Atışı İzleyen Akıllı Bileklik

TomTom’un akıllı bilekliği Touch 24 saat boyunca kalp atışını izleyebiliyor. Ayrıca, ToTom’un 7 yeni ürünü’de IFA 2016’da görücüye çıktı.

TomTom Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (IFA 2016), ikisi tamamen yeni kategori olmak üzere 7 yeni ürün tanıttı: VIO, TOUCH, ADVENTURER, SPARK 3, CURFER, RUNNER 3 ve GO satnav.

TomTom’un ilk fitness takip cihazı olma özelliğini taşıyan Touch adımlarla, uykuda ve tüm gün kalp atışlarıyla bilekten vücut kompozisyonunu analiz edebiliyor. Vücudun yağ ve kas oranını gösteren TOUCH, aynı zamanda kalp atış hızını sürekli olarak ölçüyor. TOUCH kalori ve adım sayma gibi işlemleri de gerçekleştirebiliyor.

Fuarda ayrıca ilk GO satnav range uydu navigasyonunu da tanıttı. Gerçek zamanlı, son derece doğru, trafik bilgileri ve Ömür Boyu Hizmetler için hiçbir ek ücret ödemeden sunulan bir bonus. Harita ve güncellemeler için PC’ye bağlanmanıza gerek bırakmayan dahili Wi-Fi, Siri ve Google Now entegrasyonuna sahip bu cihaz gözünüzün telefona takılmadan yola bakmanıza sağlıyor.

Scooter’a özel ilk navigasyon cihazı

VIO, scooter için özel olarak tasarlanmış dünyanın ilk navigasyon cihazı. VIO son derece işlevsel olmakla beraber aynı zamanda çok güçlü bir görsel destek sağlıyor – Scooter’ınıza bir kez VIO’yu taktıysanız artık onsuz scootr’ınızı eksik bulursunuz.

Aracınızın performansını ölçün

TomTom fuarda ayrıca aracınız için bir performans izleyici olan CURFER’ı tanıttı. Bu cihazla bağlı bir telefon üzerinden daha performanslı bir sürüş yaparak daha az yakıt harcayorsunuz.

7/24 aktivite takibi

TomTom’un tanıttığı bir diğer ürün ise Outdoor saat Adventurer. Müzik çalar ve kalp Atış Hızı ile doğa yürüyüşçüleri, kayakçılar, snowboard yapanlar ve koşucular için geliştirilen  Adventurer mesafe, yükseklik, boylam gibi değerleri takip etmeyi sağlıyor. Kalp atış hızını ölçebilen, kalori ve adım sayabilen ADVENTURER ile aktivitelerinizi 7/24 izleyebilirsiniz. Koşuları otomatik olarak tespit edebilen TomTom Adventurer ile en yüksek hız ve diğer koşu verileri görülebiliyor.

3GB dahili müzik deposu

Şirket, doğa sporlarına meraklı olanlar için hazırladığı GPS özellikli iki saati de IFA 2016 kapsamında görücüye çıkarttı. Bu modellerden biri olan Spark 3 ve Runner 3, sürekli olarak GPS takibi yapabiliyor. En zor egzersiz anlarında bile kullanılabilen bu GPS Spor Saatleri, her gün giymek için bir geniş bir renk yelpazesinde ince ve zarif kayışlar ile sunuluyor. Cihazdaki 3 GB dahili depolama alanı müzik dinleme amacıyla kullanılıyor. Üçüncü nesil SPARK 3‘ün en önemli farkı rota keşif özelliği sayesinde kullanıcılar başlangıçtaki ve mevcut konumlarını görebiliyor. Bu cihazda nasıl bir yolun izlendiği incelenebiliyor. Ayrıca kullanıcılar kendi rotalarını da saate yükleyebiliyor.

Site Footer

%d bloggers like this: