Facebook App ID is missing!

Toz Almak İçin Keşfedilmiş 8 Değişik Yöntem

Toz almak ne göründüğü kadar kolay ne de toz alacak insanın kafasında büyüttüğü kadar zor bir iştir. Sürekli ertelenmesi ve zulüm gibi gelmesinin temel sebebi de tam bir ‘’angarya iş’’ olmasıdır. Tabi bir de bazı noktalara ulaşamama durumları var ki asıl bu tip durumlar yüzünden toz alma işi uzadıkça uzar ve zorlaştıkça zorlaşır. İşte bu tip durumlara karşı zaman içinde yaratıcı insanlar tarafından geliştirilmiş 8 farklı yöntemi sizlere sunuyoruz, basit taktiklerin işinizi ne kadar kolaylaştırdığını görünce inanamayacaksınız…

 

Jaluzi Krizine Alternatif Çözüm

Evde ya da ofiste jaluzi varsa, teker teker jaluzinin tozunu almak ne denli sinir bozucu bir iştir zaten biliyorsunuz. Bu işi hızlandırmak için de değişik bir yöntem mevcut; bir maşanın iki ucuna da bezi sarıp, paket lastiğiyle sabitleyerek kendi toz alıcınızı yaratabilirsiniz. Bu icat evin başka alanlarında da işinize yarayabilir.

Kahve Filtresiyle Toz Almak

Kahve makinalarında kullanılan kağıt filtreler, ekran temizlemek için son derece elverişli materyallerden üretilmiştir. Yumuşak bir kahve filtresiyle televizyon ya da bilgisayar monitörü gibi ekranları çizmeden toz alabilirsiniz.

 

Abajur Temizleme Yöntemi

Normal toz bezleriyle Abajurların tozunu almak biraz zor olabilir. Çünkü standart toz bezleri kumaş yüzeylerde işlevini yitirir. Bunun yerine, toz almak için bir tüy temizleme rulosu yardımıyla abajurlarınızı tıpkı elbiseleriniz gibi silebilirsiniz.

Küçük Alanlara Kesin Çözüm!

Toz bezinin giremediği küçük alanlar, boşluklar, oyuklar ya da çatlaklar yani aklınıza ne gelirse…

Bu tip durumlarda toz almak için en güzel yol bir resim fırçası kullanmaktır. Resim fırçasıyla toz almak ayrıca elektronik eşyalarda fan temizliği için de kullanılan bir yöntemdir.

Elin Uzanamayacağı yerlere…

Elinizin ulaşamayacağı yerlerin tozunu almak için en garantili çözüm; toz bezini bir cetvele sararak cetvel yardımıyla o köşelere ulaşmaktır. Alternatif nesneler de kullanılabilir ama cetvel daha kesin bir çözüm olur.

Ampul Temizleme

Ampuller toz tuttuğu zaman gitgide daha az ışık vermeye başlar, dolayısıyla evin ışığı azaldığında hemen suçu ampulden bilmeyin, belki de sorun tozdadır. Ampulün yüzeyinden tozları ve lekeleri temizlemek için birazcık alkol damlatarak bezle silmek yeterli olacaktır.

Klavye Temizliği

Klavyeler adeta toz yuvasıdır. En ufak bir toz bile anında klavyenin bir boşluğuna takılır kalır. Kulak temizleme çubuğuna bir parça alkol damlatarak klavyenizi temizleyebilirsiniz. Bu küçük eşya adeta kulak için değil de klavye için yaratılmıştır.

Alternatif Paspas Ucu

Toz almak için kullandığınız paspas uçlarının bezi nispeten pahalı ve evde her zaman bulunmayabilir. Bu tip durumlarda bezin yerine bir havlu çorap geçirmeniz yeterli. Böylece hem çorap toz beziyle aynı işlevi görür hem de işiniz bittiği zaman çorabı çıkarıp çamaşır makinasına atıp ileride yeniden kullanabilirsiniz.

Site Footer