Facebook App ID is missing!

Toshiba, TV Üretimini Bırakıyor

Son yıllarda televizyon üretimi ile ilgili birçok gelişme yaşandı. CRT panellerden LCD panellere geçilmesi ve bu paneller üzerinden devam etmesi, eski televizyon üreticilerin birçoğunun işini zorlaştırdı. Bu durumu yaşayan markaların başında Sony gelirken, Toshiba da pazardaki gücünü kaybettiğini kabul eden markalar arasındaki yerini aldı. Piyasadan tamamıyla çekilmek yerine, ismini başka bir firmaya devredip üretimi bırakma kararı alan Toshiba, televizyon pazarındaki yaşadığı sıkıntıları gözler önüne serdi.

Hala piyasada bulunan Toshiba markalı televizyonlar, firma tarafından üretilmiş durumda fakat Mart ayından itibaren piyasaya sürülecek olan modeller Toshiba markası taşıyan fakat Compal adlı Tayvan kökenli bir firma tarafından üretilen televizyonlar olacak. Yani, Mart ayından itibaren satın alacağımız Toshiba marka televizyonlar aslında Compal marka televizyonlar olacak. Ancak, üretici firmanın değişmesi ürün kalitesinin değişeceği anlamına gelmiyor. Yüksek kalitede ürünleri ile bilinen Toshiba, kendi adıyla üretilecek olan televizyonların kalite kontrolünü ve marka değerini koruma işlevlerini elinde tutuyor olacağından, yine aynı kalitede ve teknoloji ile donatılmış ürünlerle karşılaşılacağı belirtiliyor.

Tayvanlı Compal, birçok insan tarafından bilinmeyen bir marka olsa da Dell, HP ve Compaq gibi bilgisayar üreticilerinin monitörlerini yıllardan beri üreten ve başarılı bir marka olarak öne çıkıyor. Toshiba markası ile deneyimlerini televizyon pazarında paraya çevirmeyi planlayan ve Samsung, LG gibi agresif pazarlama stratejilerine sahip firmalarla rekabet içine girmeyi göze alan Compal, bilgisayar monitörleri pazarındaki başarısını televizyon pazarında da göstermeye çalışacak.

Site Footer

%d bloggers like this: