Facebook App ID is missing!

The Witcher 3: Wild Hunt’a Yaklaşın

Oyun dünyası için heyecan fırtınası asla durulmaz. Bir oyun önce bir iki görselle, ardından kısa tanıtım videoları ile ortaya çıkar; derken fuarlarda daha kapsamlı şekilde görücüye çıkar ve en nihayetinde lanse edileceği tarihin açıklanması ile birlikte PC ya da konsol hangi platformda olursa olsun oyun severler için heyecan başlar. İşte bu hisleri uyandıran oyunlardan biri de The Witcher serisinin üçüncü ve en son oyunu olan Wild Hunt oldu.

19 Mayıs 2015 tarihinde oyun severlerle buluşacağı açıklandığında geriye hazırlanan donanımlar, ya da yenilenen DualShock 4 kontrolörleri kalıyordu. Ve en nihayetinde oyun geldi. Oyuna dair en çok merak edilen konu elbette grafikler, haritalar ve oynanıştı. Haberin devamında izleyebileceğiniz video, işte bu sorular için biçilmiş kaftan niteliğinde.

The Witcher: Wil Hunt’ın sürükleyici bir hikaye örgüsüne sahip olduğunun önemli göstergesi, Novigrat adlı şehirden itibaren başlayan maceraya da ışık tutuyor. Bu oyunu satın aldığınızda Novigrat şehrinden güney yönünde ilerliyorsunuz öncelikle. Eşsiz grafikler, birbirinden ilginç engelleri aşarak. Derken at ve tekneler devreye giriyor. Ulaşım araçlarını kullanmak ayrı bir keyif. Atların detayları, muazzam çevre ambiyansı sizi etkileyecek. Sonrasında ise mavi deniz, korkutucu ve tehlikenin kol gezdiği…

Denizlerden tehlikelerle dolu karalara…

Denizlerde teknelerle yol alacaksınız. Bir takımadaya yolunuz düşüyor ve buraya zaten tekne haricinde bir yolla ulaşabilmeniz de mümkün değil. Oyunun genel olarak harikulade grafiklerle ve yüksek seviyede detaylarla dolu olduğu görülüyor. Takımadadan yine tekne ile ayrılıp yolunuza devam edebilirsiniz.

The Witcher: Wil Hunt’ın ön sipariş rakamları çok konuşulmuştu. Kısa süre içinde tüm dünyada bir milyon kişi tarafından satın alınan oyun, sonraki günlerde de bu başarıyı sürdürdü. Bunun başlıca nedeni ise elbette oyun odaklı internet siteleri ve dergilerde çıkan inceleme makaleleri, verilen yüksek puanlardı. Hatta oyun dünyasında puanlama konusunda en ‘cimri’ platformlardan Gamespot bile The Witcher: Wil Hunt’a 10 üzerinden 10 tam puan verdi.

Xbox One, PlayStation 4 ve PC için The Witcher: Wil Hunt, heyecan dolu konusu ve hayranlık uyandıran grafikleri ile huzurlara sunuldu. Bu oyuna dair oynanış videosuna mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyor, macera türü oyunlardan hoşlanıyorsanız The Witcher: Wil Hunt’ın oynanması gerekli yapımlardan biri olduğunu unutmamanız gerektiğini de ekliyoruz. İyi oyunlar!

Site Footer

%d bloggers like this: