Facebook App ID is missing!

Telefonunuzu Yürüyerek Şarj Edin

Vücudunuzun hareketleri sonucunda ortaya çıkan kinetik enerjiyi depolayabilen ve bu enerji ile akıllı cihazları şarj edebilen AMPY, daha önce çoğumuzun karşılaşmadığı bir mantıkla ve kolaylıkla bu işi yerine getiriyor. Küçük boyutları, çevreci tasarımı ve herhangi bir enerji kaynağına bağımlı olmaması ile dikkat çeken AMPY, adından sıklıkla söz ettirecek bir cihaz olabilir.

Aslına bakarsanız, kinetik enerjiden faydalanarak enerji depolayan cihazlar uzun süreden beri vardı fakat hiçbiri AMPY kadar küçük ve günlük hayata uygun şekilde tasarlanmamıştı. AMPY’nin ihtiyacı olan enerjiyi sağlayabilmek için yapabilecekleriniz arasında yürümek, bisiklete binmek ve koşmak gibi, zaten günlük hayatımızda yaptığımız hareketler var.

AMPY şarj cihazını cebinize atıp 1 gün boyunca normal hareket ederek, 1 saat bisiklet sürerek ya da 30 dakika koşarak cep telefonunuzun 3 saat ihtiyaç duyacağı enerjiyi biriktirebiliyorsunuz. Testlerde kullanılan akıllı telefon iPhone 5 olduğu için, 3 saatlik kullanım bu telefon için geçerli bir süre olup, farklı telefonlarda bu süre değişecektir.

AMPY’yi bazı kullanıcılar zayıflama amacıyla bile kullanırken, bazı uyanık insanlar ise bu cihazı köpeklerinin bacağına bağlayıp telefonlarının ihtiyaç duyduğu enerjiyi köpeklerinden sağlıyorlar.

Site Footer