Facebook App ID is missing!

Paradan, Zamandan ve Emekten Tasarruf Ettirecek Güzellik Sırları!

Bu seferki başlığımız gördüğünüz gibi oldukça iddialı ve konumuz da güzellik sırları. Güzel gözükmek ne kadar çok emek ister tüm kadın okuyucularımız farkındadır. Hatta son dönemde güzel gözükmek için harcadığı emek sayesinde meslek sahibi olan Vlog’cular, fenomenlere bile sık sık rastlanıyor. Yani öyle yabana atılabilecek bir emek değil ve üstüne üstlük tek harcanan şey emek de değil! Güzellik ürünlerine harcanan paralar dudak uçuklatacak cinsten ve tabi o ürünleri kullanmak emek istediği kadar vakit de alıyor. Para, zaman ya da emek, bunlardan en az birinden tasarruf etmeli…

Pratik Güzellik Sırları

1- İlk sırrımız saç yaparken direk paradan tasarruf etmek için. Saç maşasına boşuna para vermenize gerek yok, tabi eğer üşenmezseniz. Uygun bir tornavidayla normal saç düzleştiricinizin bir kanadını demonte ederek maşa niyetine kullanabilirsiniz. Sadece bu işlem sırasında saç düzleştirici zarar görmesin diye biraz kibar hareket etmeniz gerekir.

2- Belki biraz komik gelebilir ama araba aynasında kaş almak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Banyo ışığında gözükmeyen tüycükler, gün ışığı yardımıyla çok daha rahat fark edilir. Elinizde cımbızla kendinizi yolarken yakalanmamak için tenha bölgeleri tercih edebilirsiniz…

3- Dudaklarınıza istediğiniz efekti vermek için dakikalar harcamanıza hiç gerek yok, tek yapmanız gereken kullandığınız dudak parlatıcısına biraz tarçın ve nane esansı eklemek. Böylece dudaklarınız kendiliğinden doğal olarak şişer ve istediğiniz görünümü kolayca yakalayabilirsiniz.

4- Bu önerimiz özellikle kıvırcık saçlılar için son derece değerli ve basit. Saçlarınızı kuruturken aşırı kıvrılmasını ya da bukle bukle olmasını engellemek istiyorsanız havlu yerine eski bir t-shirt kullanın. T-shirt kumaşı, havlu gibi elektriklenmeye yol açmaz ve saçı kabartmaz.

5- Ojeyi taşırmadan sürmek, sonra kuruyana kadar da bulaşmamasını sağlamak başlı başına teknik bir süreçtir ve bazen insanı sinir edecek boyutlarda zorlaşabilir. Bunun için de çok eski ama son derece verimli bir taktiğimiz mevcut. Oje sürmeden önce tırnağınızın etrafına beyaz tutkal sürün, böylece taşırsanız bile oje derinize bulaşamaz. Oje kuruduktan sonra da tutkalı soya soya çıkarabilirsiniz.

6- Kaşlarınızı düzeltmek için eski diş fırçanıza birazcık saç spreyi sıkarak, kaşınızı tarayabilirsiniz. Bu yüzde yüz etkili yöntemi saç topladığınızda önden çıkan minik saçlara da uygulayabilirsiniz.

Site Footer