Facebook App ID is missing!

Tablet ve Telefonlar İçin Ebeveyn Kontrolü

Android için ESET Ebeveyn Kontrolü (ESET Parental Control for Android), akıllı telefon ya da tablet kullanan çocukların internetle olumlu bir ilişki kurabilmesi için ebeveynlere yardımcı olan çocuk dostu bir aile koruma sistemi olarak öne çıkıyor. Ebeveynlere çocuklarını online tehditlerden ve uygunsuz internet sayfalarından korumak amacıyla tasarlandı.

Ocak 2015’te İngiltere’de Bağımsız Medya Regülatörü Ofcom tarafından yayınlanan “İnternet Güvenliği Önlemlerine İlişkin Ofcom Raporu“na göre 2013 yılından itibaren her yaştan çocuğun tablet ve bilgisayar kullanımında önemli bir artış meydana geldi. Buna göre 8-11 yaş arasındaki çocukların %20‘si ve 12-15 yaş arasındaki gençlerin %65‘i kendi akıllı telefonlarına sahipler. Ayrıca bu cihazlar, çocuklar tarafından en çok özlem duyulan araçlar olarak da öne çıkıyor.

ESET, şu an 9’uncu versiyonu piyasada bulunan ESET Smart Security internet güvenliği yazılımının 5’inci sürümünden bu yana aileler için Parental Control yani Ebeveyn Kontrolü özelliğini sunuyor. ESET, böylece her yaştan çocuğa kimlik avı, reklamcılık ya da kötü amaçlı yazılım gibi online tehdit korkusu yaşamadan güvenli şekilde internet erişimi sağlamayı hedefliyor. Yukarıda da aktarılan Ofcom raporunda belirttildiği gibi, tablet ve akıllı cep telefonlarının çoçuklar tarafından artan kullanımı, “Ebeveyn Kontrolü“ özelliğinin bu cihazlarda da uygulanabilir konuma getirilmesini gündeme getirdi.

ESET Parental Control for Android’in başlıca özellikleri

  • Uygulama Bekçisi: Çocuğun yaşına göre uygunsuz içerikleri engeller.
  • Zaman Yönetimi : Ebeveynlere çocuğun oyun ya da diğer uygulamalar ile oynarken geçirdiği zamanı sınırlamak için izin verir. Çocuklar evde olmasalar bile bu özellik uygulanabilir.
  • İnternet Bekçisi : ESET veri tabanından kontrol ederek internet tehditlerini engeller.
  • Çocuk Lokasyonu: Ebeveynlere istedikleri zaman çoçuklarının lokasyon bilgisini gönderir.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: