Facebook App ID is missing!

Stiletto Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Doğru ayakkabıyı bulmak doğru erkeği bulmak kadar zordur aslında. Tam da bu noktada Marilyn Monroe’nun bir sözüne kulak verelim; “Kadına doğru ayakkabıyı verin dünyayı fetheder.” Stilettolar da giyilen bir kıyafeti en şık hale getirecek nadir parçalardandır. Sıradan bir kot ve bluz bile stilettolarla kullanıldığı zaman sıradanlıktan çıkacaktır. Ancak stiletto alırken de dikkat etmemiz gereken birkaç husus vardır. Şimdi kısaca bunlardan bahsedelim.

Stiletto Alışverişi Yaparken…

ince topuklu stiletto

Her ayakkabıda olduğu gibi stiletto alırken de dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ayak şeklinizdir. Her ayak tipine uygun ayakkabı üretilse de stilettolar için bu çok da mümkün değildir. Özellikle taraklı, geniş ve büyük ayaklarınız varsa yüksek stiletto giymek sizin için tam bir işkence olacaktır. Bu sebeple ayak tipinize uygun stiletto modellerini ve numaraları bulmak için bir hayli dolaşmanız gerekebilir.

Eğer ucu açık bir stiletto almak isterseniz ve bu ayakkabılarla rahat edemiyorsanız tavsiyem ayakkabılar için üretilen özel jel ayakkabı pedlerinden almanızdır. Bu pedler hem rahat etmenize hem de ayakkabının ayağınızdan çıkmamasına yarar ve oldukça kullanışlıdır.

Kıyafet hilesi hemen her kadının ihtiyacı olan bir şeydir. Şimdi size çok gizli ve çok işe yarar bir sır vereceğim: Nude yani ten rengi stilettolar bacak boyunu daha uzun gösteriyor. Bir sır daha verelim; siyah stilettolar siyah ince çorapla birlikte kullanıldığı zaman bacakları daha ince gösteriyor. Belki aranızda bunları bilen vardır. Ama bilmeyenlerin çok işine yarayacağına eminim.

İnce topuklu stilettolarla yürümek gerçekten zor, kabul ediyorum. Ama onun kadar şık duran başka ayakkabı da yok. Bu yüzden çok ince topuklu bir stiletto almak istiyorsanız yüksek olmamasına özen göstermelisiniz. Kısa topuklu stilettolar bu kategorideki en rahat ayakkabılardandır diyebiliriz.

kalın topuklu stiletto

Son olarak stilettolar ile giyebileceğiniz kıyafetlerden bahsedelim. Aslında her kombinin altına rahatlıkla bir stiletto giyebilirsiniz. Özellikle standart kalıplardaki siyah stilettolar gardıropların kurtarıcı parçalarındandır. Örneğin; gündüz klasik stilettolarla giydiğiniz elbiselerinizi ayak dekolteli, yanı açık stilettolarla kombinlerseniz daha şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde gece dışarı çıkarken ya da bir davet için düz renkler yerine daha gösterişli renklerdeki stilettoları tercih ederseniz günlük kıyafetlerinizi bile daha şık hâle getirebilirsiniz.

Site Footer