Facebook App ID is missing!

Steam İndirimlerinde Nelere Dikkat Edilmeli

Bazı dönemlerde %80’lere varan oranlarda indirim uygulayan Steam’den maksimum düzeyde faydalanmak için yapmanız gerekenleri bir araya getirdik.

İndirim Türleri

Steam; günlük, flash, topluluğun seçtiği (Community’s Choice), Mağaza çapında indirim gibi 4 ayrı türde promosyon çeşidine sahip.

Günlük indirimler

Bu indirimler her gün saat 20.00’de güncellenir. Ancak son 48 saat içindeki bir oyunun indiriminden faydalanabilirsiniz.

Flash indirimler

Her 12 saate bir yenilenir. Oyunların fiyatları çok radikal düşüşler yaşayabilir. Bu yüzden kendinizi gerekli, gereksiz onlarca oyunu satın almış bir vaziyette bulabilirsiniz. Buna dikkat edin, zevklerinizi bilin.

Topluluğun seçtikleri

Bu tarz indirimler de 12 saatle bir güncelleniyor. Bu kategorideki oyunlar, oyuncuların yaptığı oylamalarla belirleniyor. Siz de her 12 saate bir oy kullanırsanız sistem size markette satabileceğiniz kartlardan veriyor.

Mağaza çapında indirimler: 20.00 itibariye Steam kataloğundaki oyunlar eser miktarda da olsa indirime girer. İndirim, indirim haftalarının ya da günlerinin  sonuna kadar devam eder. Çok istediğiniz bir oyun varsa durmayın, indirimden faydalanın  ancak daha fazla indirimin gelebileceğini göz ardı etmeyin.

Genel tüyolar

  • Flash gibi büyük indirimlerde, ya da indirim günlerinde oyunlerın en az %66-%75’ler gibi indirimlere girmesini bekleyin. %33 ve %50 gibi indirimler ne kadar cezbedici olsa da biraz sabredin.
  • Eğer çok beklediğiniz bir oyun değilse. Alacağınız oyunun orjinal versiyonuna (yani ilk) para vermeyip, eklenti/koleksiyon paketleriyle gelen versiyonunu satın alabilirsiniz.
  • Flash veya  Günlük indiriminde yer almayan bir oyunu hemen almakta ısrarcı olmayın. İndirimler birkaç günle sınırlı kalmadığından, istediğiniz oyunun güzel bir indirme girme ihtimali var.
  • Herhangi bir indirimi kaçırsanız dahi son günü bekleyin. Steam indirimlerinin son gününde çoğu zaman Tekrar Günü (Encore Day) olur. En çok satan oyunlar tekrardan önceki yüzdeleriyle indirime girer.
  • Steam ne kadar çok uygun fiyatlarda oyun satsa da, piyasada tekel değil ve alternatifleri de oldukça fazla. MG, Amazon, Humble Store gibi mağazaları da zaman zaman kontrol etmek gerekir. Steam’den daha ucuza veya indirime sahip oyunlar olabiliyor.

Site Footer