Facebook App ID is missing!

Sony’den Bir Yenilik Daha; Xperia M4 Aqua

Sony’nin orta segmentte yer alan başarılı oyuncusu Xperia M 2013 yılının Temmuz ayında karşımıza çıkmıştı. 2014 yılında Xperia M2’yi tanıtan firma, 2 gün önce Barselona’da Xperia M4 Aqua modeli ile serinin son üyesini piyasaya sürdü. Orta segmentteki en kaliteli telefonlardan biri olmasının yanı sıra, bu segmentte pek rastlamadığımız IP68 sertifikasına sahip olması, farklı kullanıcı gruplarını kendisine çeken önemli bir etken olacaktır. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza dayanıklılığı artırılmış olan telefon, özellikle telefonunu kibar kullanmayan kişiler için uygun bir seçenek oluşturuyor.

Serinin eski modellerine göre geliştirilmiş donanım ve ekran özellikleri barındıran M4 Aqua 5 inç boyutunda, 720p çözünürlükte ve 293ppi piksel derinliğine sahip bir ekranla donatılmış. TRILUMINOUS teknolojisi kullanan ekran, Sony’nin görüntü teknolojilerindeki deneyimlerinin başarılı bir şekilde telefona aktarılmasını ve başarılı görüntüler elde edilmesini sağlıyor.

Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 işlemci, 2GB Ram ve Andreno 405 GPU ile işlemleri gerçekleştiren telefonda 8GB dahili hafıza yer alıyor. Dahili depolama alanının beklentilerin altında olmasını, hafıza kartı desteği ile çözmeye çalışan telefonun ilerleyen zamanda 16GB dahili hafızaya sahip olan bir modelinin çıkması şaşırtıcı olmayacaktır.

Exmor RS lens kullanılan 13 megapiksel çözünürlükteki arka kamera, orta segmentteki birçok telefondan daha başarılı fotoğraf ve video çekimi gerçekleştiriyor. Sony Xperia M4 Aqua’nın ön tarafında yer alan ve selfie amaçlı çekimlerde başarılı sonuçlar elde eden 5 megapiksel çözünürlükteki kameranın 88 derecelik görüş açısı bulunuyor.

Sony’nin orta segmentteki oyuncusunu birçok rakibinden ayıran en önemli özelliklerden bir diğeri LTE (4G) bağlantısının yer alıyor olması. Birçok firma, 4G olan ve olmayan 2 farklı model piyasaya sunup, fiyatlandırmasını da buna göre yaparken, Sony bu yöntemi seçmek yerine tek bir telefon geliştirmeyi uygun görmüş

Site Footer

%d bloggers like this: