Facebook App ID is missing!

Sony Xperia Z5 Eylülde Tanıtılabilir

Sony’nin Xperia Z3+ modelini tanıtımı üzerinden sadece haftalar geçmesinin ardından yeni iddialar ortaya çıkmaya başladı. Son iddialar Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z5’in Eylül’de tanıtılacağı yönünde.

Akıllı telefon pazarında istediğini alamayan Sony, Xperia Z4’ü sadece Japon pazarı için piyasaya sürmüş, global pazarda satışa sunulan modele Xperia Z3+ adını vermişti. Şirketin bir sonraki amiral gemisi modeliyle ilgili yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı. Xperia Z5 modelinin bu yılın eylül ayında Japonya’da satışa sunulabileceği iddia edildi.

Qualcomm Snapdragon 820 çip setini kullanacağı tahmin edilen telefonda 4GB RAM, 4.500mAH kapasiteli batarya ve parmak izi okuma sensörü bulunabilir. Xperia Z5’in ana kamaerasıysa 21 mega piksel çözünürlüğünde olacağı iddia ediliyor. Sony Exmor RS IMX230 CMOS sensör, 4K video kaydı ve HDR özelliklerine sahip.

Sony, Xperia Z5’in yanı sıra, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Ultra modellerini de piyasaya sürmeyi planlıyor. Modellerle ilgili Sony’den bir açıklama gelmezken, iddiaların ortaya çıkması kimseyi şaşırtmadı. Xperia Z5 ile ilgili deha detaylı bilgiler için biraz daha beklememiz gerekiyor. Xperia Z5 ve ailesiyle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: