Facebook App ID is missing!

Sony Xperia Z4 Tablet Tanıtıldı

2014 yılı Sony için garip bir yıl oldu. Daha önce pek rastlanmayan şekilde Sony aynı yıl içerisinde 5 farklı üst seviye akıllı cihazı piyasaya sürdü. Xperia Z2, Z3, Z3 Compact, Z2 Tablet ve Z3 Tablet Compact gibi çok başarılı ve yüksek performans sunan cihazları aynı yıl içerisinde tüketiciyle buluşturan Sony, normal bir pazarlama stratejisi yöntemi izlemediğini gösterdi. Bu yıl düzenlenen mobil teknoloji fuarı MWC’de (Mobile World Congress) yine boş durmayan Japon teknoloji devi, üst seviye akıllı cihazlar arasında önemli bir koz durumunda olacak Xperia Z4 Tablet’i tanıttı.

Sony’nin iPad Air 2’ye alternatif olarak geliştirdiği Xperia Z4 Tablet tasarım olarak Z2 Tablet’e benzese de, donanım özellikleri bakımından çok daha gelişmiş ve incelik olarak da iPad Air 2 ile kıyaslanabilir bir tablet bilgisayar olmuş. Xperia Z4 Tablet 6.1 mm kalınlığı ile iPad Air 2’nin kalınlığına eşit. 389 gram ağırlığı ise, Xperia Z4 Tablet’i iPad Air 2’den daha hafif bir cihaz konumuna getiriyor. Su ve toza karşı dayanıklılık Z serisi diğer tablet bilgisayarlarda olduğu gibi Z4 Tablet’de de mevcut.

Xperia Z4 Tablet’in ekran özellikleri de oldukça başarılı. 10.1 inç boyutunda ve 2560×1600 çözünürlükte olan ekranı 299ppi piksel derinliğine sahip. Xperia Z4 Tablet geliştirilirken, dizüstü bilgisayar gibi kullanılabilmesi amacıyla bir de fiziki klavye geliştirilmiş. Bu sayede, özellikle yazı yazarken kullanım kolaylığı sağlanmış.

Serinin her modeli gibi Xperia Z4 Tablet de güncel cihazlar arasından en yüksek performansı sunmaya çalışıyor. 8 çekirdekli Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 tipi bir işlemci, 3GB Ram, Andreno 430 GPU ve 32GB dahili depolama alanına sahip olan cihaz, hafıza kartı desteği de sunuyor. Cihaz bu haliyle gayet yüksek bir performans sunduğunu ortaya koyuyor.

Sony’nin taşınabilir akıllı cihazlarının genelinde olduğu gibi Xperia Z4 Tablet’te de önem verdiği konulardan bir tanesi kamera. 8.1 megapiksel çözünürlü sunan arka kamerada Exmor RS lens tercih edilmiş. Ön tarafta kullandığı kamera ise 5 megapiksel çözünürlükte ve geniş açılı fotoğraf çekimi yapmayı mümkün kılıyor.

Enerjisini 6.000 mAh gücünde bataryadan alan tabletin kullanım süreleri ile ilgili herhangi bir veri henüz paylaşılmış değil.

Site Footer

%d bloggers like this: