Facebook App ID is missing!

Sony A9 İçin Son Viraj

Fotoğraf makineleri ile ülkemizde de sevilen Sony, A9 ya da Alpha A9 adını alacak yeni modeli için hazırlıklarını devam ettiriyor. Japon teknoloji şirketinin, Alpha A7 adlı modelinin üzerinde konumlanacak olan gelecek nesil fotoğraf makinesi A9, iddialara göre sektör standartlarını etkileyecek çarpıcı bir model olarak tüketicilerin karşısında yer alacak.

Sansasyonel özellikler

Fotoğraf makinesinin E-Mount tabanlı olacağı, 46 megapiksellik çözünürlüğe sahip Bayer sensöre sahip olacağı iddia ediliyor. Sony Alpha A9’un Bayer sensörünün mozaikli renk filtresi ile geleceği bilinse de teknoloji yapısına dair çok fazla veri bulunmuyor. Sony Alpha A9’un seri çekimlerde 4fps’ye ulaşacağı, düşük ışıklı anlarda net fotoğraflar için 100-25600 ISO aralığını destekleyeceği belirtiliyor. İlgili modelin ISO hassasiyetinin 50-51200 şeklini de alabileceği iddia ediliyor.

4K video kaydı özelliği ile gelebilir

Cihazın video yetenekleri de bir hayli çarpcı. 4K video çekim özelliğine sahip olacağının altı çizilen Alpha A9’da gövde tasarımı da yağmur, toz geçirmeyen yapıda olacak. Kısa mesafelerden dahi olsa düşmeye karşı herhangi bir dayanıklılık özelliğine sahip olması ise beklenmiyor.

Fiyatı ne olacak?

Sony Alpha A9’da genel olarak beklentiler yüksek segmentli bir fotoğraf makinesi olacağı yönünde. Üründe çift hafıza kartı girişi ve güçlü bir bataryanın da teknoloji yapı taşları arasında yer alabileceğine işaret ediliyor. İddialı özelliklerle gelecek modelin 3000-3500 dolar aralığında bir fiyat etiketi ile teknoloji raflarındaki yerini alması bekleniyor.

Not: Görseller temsilidir.

Site Footer