Facebook App ID is missing!

Sony A7 II Alpha Ne Kadar İyi?

Sony’nin yenilikçi özellikleri ve oldukça kompakt tasarımlı gövdesi ile dikkat çeken yeni DSLR fotoğraf makinesi A7 II Alpha fotoğraf severler tarafından merakla izlenen bir model. Fotoğraf makinesinin yetenekleri geniş bir fotoğrafçılık sınıfı için uygun ve bir hayli ilgi çekici.

Dayanıklı tasarımı ile ilgi uyandırıyor

Magnezyum alaşımlı malzemenin üzerine sert plastik kaplama formunda tasarlanan gövdesi, hem dayanıklı hem de hafif bir yapı sergiliyor. Toz, yağmur nem gibi dış etkilere karşı koruma katmanına sahip modelin teknolojisi ise 24.3 megapiksellik fotoğraf çekimine olanak tanıyan Full Frame EXMOR CMOS sensör ve BIONZ X işlemciye dayanıyor.

Teknoloji özellikleri

Hareketli LCD ekranı ve 2.36 milyon noktalı XGA OLED Tru-Finder vizörü ile fotoğrafa dair görüntüleme olanaklarını güçlü bir şekilde sunmayı hedefleyen model, büyük butonlarıyla da kullanımı kolaylaştırmayı baz alıyor. 2.0 Full HD 1920 × 1080 60p (50p)/60i (50i)/24p video kaydına olanak tanıyan cihaz AVCHD’nin yanı sıra XAVC-S formatında da video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Dahili Wi-Fi ve NFC

5 eksenli optik görüntü sabitleyiciye sahip olan A7 II Alpha, geniş lens uyumluluğuyla da ön planda. Wi-Fi ve NFC gibi kablosuz teknolojileri destekliyor. Ayrıca PlayMemories Camera Apps adını alan uygulama üzerinden mobil cihazlar üzerinden kullanıma da olanak tanıyor.

Türkiye’de 3500 TL’nin üzerinde fiyat etiketleri ile satılacağı belirtiliyor.

Site Footer