Facebook App ID is missing!

Sonbahar Tatili Önerileri

4 günlük sonbahar tatili yaklaşıyor! Tatile gitmeyi düşünenler için önerilerimiz bu yazıda. Peki 4 günlük bir tatilde neler yapabilirsiniz, nerelere gidebilirsiniz?

Sonbahar Tatili Yurtiçi Rotalar

Yurtiçinde tatile gitmeyi düşünenler, sonbahar kıyafetleriniz hazır mı? Çünkü bol bol fotoğraf çektireceğinize eminiz. Fotoğraf çektirirken hem bulunduğunuz yerle uyumlu olup hem de kendinizi sıcak tutabilirsiniz. Mesela yanınızda sonbahar renkleriyle uyumlu güzel bir kazak götürebilirsiniz. Yedigöller sonbahar tatili için vazgeçilmez bir rota, Yedigöller’e giderken yanınıza kamp sandalyesi ve masası alarak göl kenarında güzel bir piknik hazırlayabilirsiniz. Yedigöller dışında bir başka sonbahar rotası da Kapadokya. Kapadokya’ya giderken de montunuzu ve botlarınızı ihmal etmemenizi öneririz çünkü gün içinde hava sıcak olsa da akşam epey soğuk oluyor.

Sonbahar Tatili Yurtdışı Rotalar

Mevsim sonbahar olsa da yurtdışında daha sıcak veya daha soğuk yerlere gitmeyi planlayanlar olabilir. Önce yurtdışında sonbaharın tadını çıkarmak isteyenlerden başlayalım. Yurtdışında sonbahar için önerimiz Belçika’nın orta çağ şehri Brüj. Masalsı kentin ve kanalların tadını tekne turu yaparak çıkarabilirsiniz. Dubai gibi her mevsim sıcak olan bir şehre gitmeyi planlıyorsanız yanınıza mayo ve plaj eşyalarınızı almayı unutmayın. Daha soğuk bir yere gitmek isterseniz de İsviçre’de 4 günlük bir kayak tatili yapabilirsiniz. Kendi kayağınızı veya snowboard götürecek olursanız uçağın bagaj kurallarını incelemeyi ihmal etmeyin.

Tatile Gitmeyip Şehrin Tadını Çıkaranlar

Herkes tatil için koşuştururken siz sakinliğin tadını çıkaranlardan mısınız? O zaman bu tatil daha önce şehrinizde hiç yapmadığınız bir şey yapın, ya da hiç gitmediğiniz bir yere gidin! Gezmek için her daim başka bir şehre gitmeye gerek yok ne de olsa 🙂 Şehrin keyfine varacaklar kalabalık zamanda fırsat bulamadıkları bir restorana gidebilir veya müze gezebilir. Sadece dinlenmek isteyenler ise evde kendilerine güzel bir kahve hazırlayıp kitap okumayı tercih edebilir. Oyun tutkunları ise PS4 başına geçip doyasıya oyun oynamak isteyebilir. Hem evde olup hem de dışardaymış gibi hissetmek isteyenler ise tek çare sanal gerçeklik oyunları 🙂 Kısacası bu tatil yapmak istediğiniz her şeyi yapmaya fırsat bulabilirsiniz, herkese iyi tatiller!

 

Site Footer