Facebook App ID is missing!

SınırIari Zorluyacak Kadar Cesur Musunuz?

Pontos S Extreme’in kasası ve bezeli Maurice Lacroix’e özel benzersiz bir alaşım olan POWERLITE kullanılarak yapılmıştır. Bu yenilikçi materyal çelikten üç kat daha hafif ama iki kat daha serttir. POWERLITE beş element içeren bir alaşımdır: alüminyum, magnezyum, titanyum, zirkonyum ve seramik. Alaşım, pigmentlerin malzemenin gözeneklerine yerleştirilmesini sağlayan bir elektrolitik kimyasal işlem olan anotlamadan geçmiştir. Bu işlem otomotiv ve havacılık endüstrilerinde denenmiş ve test edilmiştir. Alaşımın bu doğrultuda modifiye edilmesiyle, metalin yapısı güçlendirilmiştir.

Pontos S Extreme kullanılan canlı renklerle ilgi çeken, çarpıcı bir görüntüye sahiptir. Turunculu doğal gri POWERLITE ve yeşilli antrasit POWERLITE olmak üzere iki renk seçeneği mevcuttur. Doğal gri POWERLITE bulunduğu ortamın rengini alarak çarpıcı bir görüntü sağlayan sıra dışı bir tondadır. Dakika ibresi, kronograf sayaçları, hareketli iç bezel, benzersiz ‘‘geçen süre kontrol mekanizması’’ ve göz alıcı kayış koyu turuncu detaylara sahip. Alternatif olarak, maceraperestler antrasit POWERLITE  kasanın yeşil detaylara sahip olan daha koyu tonunu tercih edebilirler. Karakter olarak biraz daha ölçülü olan ama daha az sportif olmayan bu renk kombinasyonu oldukça maskülen ve güzel görünümlüdür.

Tıpkı aracının göstergelerini tanıyan bir yarış sürücüsü gibi, kullanıcısını Maurice Lacroix Pontos S Extreme’in etkileyici niteliklerini incelemeye çağırıyoruz. Saat ve dakika ibreleri kalın ve oldukça okunaklı. Aslında, dakika ibresi hareketli iç bezel ile ayrı renktedir. Bu renk aynı zamanda, saat 6 yönündeki 12 saat kronograf sayacında ve saat 12 yönünde bulunan 30 dakika kronograf sayacında da kullanılmıştır. Küçük saniye göstergesi saat 9 yönünde yer alırken, tarih penceresi de saat 6’nın hemen üzerine titizlikle yerleşmiştir. Maurice Lacroix her zaman saat tasarımına yenilikçi yaklaşımıyla tanınmıştır ve Pontos S Extreme de bu durumun istisnası olmadığını kanıtlıyor. Bu sportif kronografın tek özelliği emsalsiz bir kasa materyaline sahip olması değil; ustalıkla yapılmış ‘‘geçen süreyi kontrol mekanizması’’ kurma kolu da özellikleri arasındadır. Saat 2 yönüne yerleştirilmiş bu kurma kolu, hareketli iç bezeli kontrol eder ve kronografın başlat / durdur fonksiyonuyla bağlantılıdır. Mekanizma, bir it ve döndür güvenlik sistemiyle hareketli iç bezelin istem dışı hareket etmesini engeller.

43mm’lik çapıyla Maurice Lacroix Pontos S Extreme güzel bir orana sahiptir. Bu çarpıcı görünüm uyumlu, günışını dekorlu kolay okunan kadran ile eşleşmektedir. Üç alt kadran kumlanmış ve dış kısımlarındaki siyah parlatılmış halkalarla çerçevelenmiştir. Bütün kadran elementleri, kullanıcı dostu bir görünüm sağlamak için dikkatle düşünülmüştür. Bu çeşitli niteliklerin tamamlayıcısı olarak, kontrast dikişli oldukça şık bir deri kayış, belirgün ve heyecan verici bir estetik sağlamaktadır. Maurice Lacroix Pontos S Extreme sınırları zorlayan, dayanıklılıklarını sınamayı seçen ve heyecan arayan erkekler için tasarlanmıştır. Asıl soru şu, “Sınırları zorlayacak kadar cesur musunuz?

Maurice Lacroix Pontos S Extreme ML112

 • Fonksiyonlar:
  • Merkezi ibreler üzerinden gösterilen saat ve dakika
  • Saat 9 pozisyonunda küçük saniye
  • Merkezi kronograf saniye ibresi
  • Saat 12 pozisyonunda kronograf için 30 dakika sayacı
  • Saat 6 pozisyonunda kronograf için 12 saat sayacı
  • Saat 6 pozisyonunda tarih penceresi
 • Salınım: 28,800 A/s, 4 Hz
 • Güç Rezervi: 46 saat
 • Taş Sayısı: 25 taşlı
 • Ayarlama: Tam kurulmadan ve 24 saat geçtikten sonra 3 pozisyonda
 • Dekorlama: rodyum kaplama mekanizma

~dont display~

Site Footer