Facebook App ID is missing!

Sims 4 İçin İpuçları

Yaşam simülasyonu oyunu Sims 4, 2014 yılında PC ve Mac platformlarına geldi. Oyunla ilgili en çok merak edilen 3 konuya açıklık getirdik. İlk konu kamera ayarları ile ilgili. Kamera açısıyla, önceki nesil Sims oyunlarından ayrılan Sims 4’te alışılagelmiş ayarlara dönebilmek mümkün. Bunun için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz:

Options / Controls&Camera /The Sims 3 Camera yolu izlenerek eski kamera düzenine dönebilmeniz mümkün.

Size birazda oyunda bilinmeyen ve en çok merak edilen yeniliklerden bahsetmek istiyoruz. Öncelikle Sims 4, bir çok gizli mekan ve gizem ile birlikte oyun severlerin beğenisine sunuldu. Bu gizli mekanlardan biri olan Sylvan Glades’e yakından bakalım.

Sylvian Glades, Willow Creek’te bulunan farklı bitki örtüleri ile kaplı özel bir arsa. Bu araziye gidebilmek için evin arkasında bulunan “Crick Cabana” adında evinizin arkasında bulunan ağacı kullanabilirsiniz.Bu ağacı bulabilmek için ağaçları dikkatlice incelemelisiniz. Kalın bir gövdeye sahip bu ağaç, diğer ağaçlardan daha farklı bir görünüme sahiptir.

Ağacı bulduğunuzda üzerinde “View” seçeneği çıkacaktır. Üç kez View seçeneğine tıklayın ve arkasından “Discuss Nature” ve “Root” adındaki seçeneği seçin. Sonrasında ise ağaç size birkaç soru soracaktır.

Vereceğiniz cevaplar : Follow the Sound / Follow Downstream / Enter the mist

Bu cevaplardan sonra bu harika alana girebilir ve bir çok koleksiyon ürünü elde edebilirsiniz. Bunlar: Minerals , Basil, Mushroom, Snapdragon, Cherry tree, Lily, Bluebell, Pear tree, Fish and Frogs.

Merak edilen bir diğer konu da Vodoo bebeğinin nasıl kullanılacağı. Önce Karakteriniz başka bir karakter ile etkileşimde bulunurken Mischief yeteneğini kullanarak bol bol pratik yapın. Karakterinizin Mischief yeteneği 3. kademeye geldiğinde ekranda bir mesaj göreceksiniz.

You can now purchase Voodoo Dolls on the computer.On top of all this, you can also Tickle the voodoo Doll”

Bu mesajı gördüğünüzde Artık bir Voodoo bebeği satın alabilirsiniz. Evinizdeki PC’nin başına geçip ‘Order’ seçeneğini kullanarak ve ardından “Purchase Voodoo Doll” seçeneğini seçerek 950 simoleons karşılığında bir Voodoo bebek sahibi olmuş oluyorsunuz.Voodoo bebeği çantanıza baktığınızda görebilirsiniz.

Voodoo bebeği kullanmak için kullanmak istediğiniz Sim’i “Invite to hangout at current lot”u tıklayarak çağırıyoruz. Misafiriniz geldiğinde “Invite in” seçeneği ile misafirinizi içeri alın sonrasında ise çantaya gidip Voodoo bebeği bulun ve “Blind to” seçeneğine tıklayın. Üstünde kullanmak istediğiniz simin görüntüsünü seçin sonrasında bir mesaj ile karşılaşacaksınız: “The voodoo doll has been bound to ……….  “

Bu mesaj lanetli bebek ile uğraşmak istediğiniz Sim arasında bir bağ oluştuğunu göstermiş olur. Sonrası ise artık sizin hayal gücünüze ve isteklerinize kalmış oluyor.

İyi oyunlar…

Site Footer

%d bloggers like this: