Facebook App ID is missing!

Silence: The Whispered World 2 Geliyor!

The Whispered World, macera oyunları denildiği zaman akla gelen ilk oyunlardan biri olmasa da hatrı sayılır bir satış başarısına ulaştı. 2009 yılında Daedalic Entertainment tarafından hazırlanan oyunun hareketi uçlarda yaşatan senaryosu, ilgi çekici aksiyon sahneleri Siberia, The Monkey Island ve Full Throttle gibi ikonik oyunlarla karşılaştırılmasını bile sağladı.

Ve oyunun devamı gelecek mi soruları da son yıllarda The Whispered World tutkunları arasında konuşulan önemli konulardan biriydi. En nihayetinde bekleyiş sona ermek üzere, çünkü The Whispered World’un devamının PlayStation 4, Xbox One ve PC için yayınlanacağı kesinleşti.

Sessiz kaçış!

Silence: The Whispered World 2 adıyla gelecek oyunda The Whispered World’den kaçış konu ediliyor.  İki karakterle ilerleniyor, bunlardan ilki 16 yaşındaki Noah ve diğeri de sadece 6 yaşındaki, konuşamayan Renie.

6 yaşındaki bir karakterle nasıl macera oyunu olur şeklinde düşünüyorsanız, şaşırmaya hazır olun diyoruz. Çünkü Renie, küçük olmasına rağmen çok cesur ve Noah’a birçok konuda yardımı dokunuyor. Çeşitli ipuçlarını bir araya getirerek ilerlenmesi gereken oyunda, dikkatli olmak da en önemli gerekliliklerden biri olağaca benziyor.

Macera türüne yeni soluk mu?

İlginç bir konuyla oyun severlerin karşısına çıkacak olan Silence: The Whispered World 2’nin macera oyunu türüne beklenen hareketi getirip getiremeyeceği şimdilik bir soru işareti. Bununla birlikte çarpıcı oyun tanıtım videosunu izledikten sonra Silence: The Whispered World 2’ye dair güvenin arttığını söylemek yanlış olmaz. İşte o iddialı tanıtım videosu, iyi seyirler.

 

Site Footer

%d bloggers like this: