Facebook App ID is missing!

Samsung’dan Tizen’li Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf makinelerinde daha önce Android işletim sistemine sahip modellere tüketicilerin karşısına çıkan, 2013 yılında da Tizen işletim sisteminin önyüklü olduğu NX300M adlı modelini satışa sunan Samsung’ta yeni bir plan daha ortaya çıktı. Buna göre Samsung, Tizen işletim sistemli NX500 modelini fotoğraf meraklılarıyla buluşturacak.

Hızıyla ön planda

Aynasız sistemli yani objektifi değiştirilebilir kompakt fotoğraf makinesi türündeki Samsung NX500’de Tizen işletim sisteminin son sürümü yer alacak. Yeni bir donanım yapısıyla gelmesi beklenen modelin hızlı açılış süresi gibi artılarla dolu olması da diğer beklentiler arasında. Cihaza dair tasarım yapısının da NX300M’e benzer özellikler taşıyacağı iddia ediliyor.

Exynos işlemci ile gelecek

Samsung’un söz konusu modelinde hangi türde işlemcinin kullanılacağı bilinmese de Exynos işlemci modellerinin devşirme yapısındaki bir işlemciye yer verilmesi beklentiler arasında. Samsung NX500’de NX300M’e kıyasla daha iyi bir lens, daha yüksek megapikselli fotoğraf çekimi, daha hızlı bir işlemci ve genel olarak daha hızlı bir modelin tüketicilerle buluşacağı belirtiliyor.

Samsung Smart Camera teknolojisi ile beraber akıllı teknolojilerle gelecek olan NX500’de bazı işlemlerin sesli komutlarla gerçekleştirilmesi de söz konusu.

Site Footer

%d bloggers like this: