Facebook App ID is missing!

Samsung’dan 360 Derece Çekim Yapabilen Gear 360 Kamera

Samsung’un sanal gerçeklik yatırımlarından biri olan Gear 360 kamerasının satışa çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu.

Dün gerçekleştirdiği Unpacked 2016 etkinliği bombayı patlatıp yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7’yi tanıtan Samsung, ayrıca sanal gerçeklik cihazlarından biri olan Gear 360 ile ilgili uzun zamandır merak edilen bilgileri de kullanıcılarla paylaştı.

Kamera aslında ilk olarak bu yılın Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmış ve sınırlı sayıda bölgede satışa da sunulmuştu ancak tüm dünya çapında satışının ne zaman başlayacağı ve global fiyatının ne olacağı belirsizliğini koruyordu. Etkinlikte  kameranın, Gear VR ve Galaxy Note 7 ile aynı gün yani 19 Ağustos’ta satışa sunulacağı açıklandı.

Ultra geniş 195 derecelik iki adet kamera lensi kullanan Gear 360, çektiği görüntüleri birleştirmek ve 360 derecelik fotoğraf ya da videolar elde edebilmek için bağlı olduğu telefonun işlemcini kullanıyor. Her ikisi de 15 MP’lik sensöre sahip kameralar, f/2.0 diyafram aralığına sahipler ve 30 MP çözünürlüğünde fotoğraf çekebiliyorlar. Şu aşamada yalnızca Galaxy S7 modelleri ve Galaxy Note 7 ile uyumlu olsa da ilerleyen zamanlarda satışa sunulacak Android telefonlarıyla uyum sağlaması için de çalışmalar yapılıyor.

IP53 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklılık özelliğine de sahip olan Samsung Gear 360, 349 dolardan satışa sunulacak.

Site Footer