Facebook App ID is missing!

Samsung ve LG İris Tanıma Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Fujitsu Arrows NX F-04G modeli, dünyanın ilk iris tanıma sistemine sahip akıllı telefon modeli olmuştu. Akıllı telefonlara ekstra güvenlik sağlayan iris tanıma sistemi, akıllı telefon pazarında yükselen bir değer olmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki dönemde telefon üreticilerinin iris tanıma sistemlerine ağırlık vereceği tahmin ediliyor.

Fujitsu Arrows’un duyurulmasının ardından, Samsung ve LG’nin de yeni akıllı telefonlarında bu teknolojiye yer verebileceği ortaya çıktı. Her yeni amiral gemisi modelinde kullanıcılara farklı deneyimler sunmayı seven Koreli teknoloji devlerinin hedefinde, iris tanımla teknolojisi bulunuyor. Koreli sektör içinden kaynakların verdiği bilgilere göre her iki firma da iris tanıma sensörlerini telefonlarına nasıl yerleştireceklerini ve ne gibi fonksiyonlarla donatacakları üzerinde çalışmalar yapıyor.

Samsung ve LG’nin 2016’da piyasaya süreceği amiral gemisi modellerde iris tanımlama sistemlerini görürseniz şaşırmayın. Fujitsu’nun geliştirdiği yeni iris tanımlama sensörleri, hem güvenliği arttırırken hem de kullanımı kolaylaştıran özellikler sunuyor. İris tanıma, parmak izi sensörlerin ardından telefonlara eklenen yeni bir oyuncak olarak da değerlendirebilmeniz mümkün. Ancak akıllı telefonlar için çok önemli inovasyon sunuyor. Fujitsu Arrows NX F-04G’nin iris tanıma sensörünün nasıl çalıştığına aşağıdaki video da göz atabilirsiniz.

Site Footer

%d bloggers like this: