Facebook App ID is missing!

Samsung Telefonlara Esnek Ekran Getirecek

Samsung’un bir süredir içinde bulunduğu mali sıkıntılar nedeniyle, rakiplerine karşı daha tercih edilebilir olmasını sağlayacak farklılıklar yaratmak ve bu sayede mali sorunlarını bertaraf etmek istediğine dair birçok haber yayınlanmıştı. Samsung’dan gelen son haberler, firmanın yaratmak istediği farklılıklardan biri durumunda olan “esnek ekran” ile ilgili çalışmaları artırdığını ve kısa bir süre sonra bu ekranlara sahip cep telefonlarını piyasaya süreceğini ortaya koyuyor.

Samsung’un esnek ekran teknolojisi ile ilgili açıklamasında dikkat çeken ve “iddialı” bir açıklama olarak ele alınabilecek konu, bahsi geçen ekranların ikiye katlanabilecek kadar esnek olacağı. Koreli firmanın stratejik iş takım başkanı Lee Chang-hoon, ikiye katlanabilecek kadar esnek olan ekranların 2015 yılı sonlarına doğru ayda 30.000-40.000 adet civarı üretileceğini açıkladı.

Lee Chang-hoon’un açıklamasında dikkat çeken diğer noktalar ise, Samsung’un ilk kavisli ekrana sahip modeli olan Galaxy Note Edge’in bu amaçla geliştirilen bir ürün olduğu ve henüz gerçek anlamda esnek ekrana sahip bir telefon prototipinin bile olmadığı.

Chang-hoon’un amoled ekran teknolojisini ucuzlatma yolunda önemli adımlar attıklarına ve LCD ile rekabet edebilecek seviyeye gelmek üzere olduklarını belirttiği konuşması da açıklamanın önemli noktalarından bir diğeri.

Site Footer

%d bloggers like this: