Facebook App ID is missing!

Samsung Smart TV’ler, Playstation Now Servisi ile Gelecek

Dünyanın en başarılı oyun konsollarından Playstation’ın üreticisi Sony ve en başarılı televizyon üreticilerinden Samsung’un yaptığı ortak açıklama, 2015 yılının ilk çeyreğinden itibaren Samsung Smart TV’lerin Playstation Now desteğine sahip olacağını ve artık Samsung Smart TV sahiplerinin bu serviste yer alan oyunları herhangi bir konsola gerek duymadan oynayabileceklerini gösterdi.

Henüz çok fazla detaya sahip olmayan bu ortaklık, ilk başta Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da kullanıcılarla buluşacak. Playstation Now servisinden yararlanan kullanıcılar, 200’den fazla Playstation 3 oyununa kolaylıkla erişebilecek. Samsung’un Smart Hub özelliğinden faydalanarak kullanılabilecek olan uygulama sayesinde, Smart TV özellikli Samsung marka televizyon sahipleri sadece joystick kullanarak oyunları oynamaya başlayabilecekler. İki firmanın üzerine basa basa söyledikleri bir konu ise, Playstation Now içerisinde bulunan oyunları oynayabilmek için en az 5Mbps bağlantı hızı gerekiyor.

Sony’nin Playstation Now hizmetinden yararlanıldığında, online ve başka oyuncularla oyun oynamak mümkün olduğu gibi, oynanan oyunları bulut (cloud) içerisinde yer alan kişisel alanınıza kaydedip daha sonra kaldığınız yerden devam etmek de mümkün.

Samsung’un televizyon bölüm yetkilisi Youngchan Kim, konuyla ilgili olarak “Playstation’la olan ve Smart televizyonlarımıza artı değer katan bu ortaklıktan çok memnun olduk. Playstation Now hizmeti sayesinde Samsung televizyonlar yeni bir yola girecek ve kullanıcılar birçok oyuna kolayca erişip, herhangi bir zorluk yaşamadan oynmam imkanına sahip olacak.” açıklamasında bulundu.

“CES 2014’te Playstation Now tanıtımını gerçekleştirirken, bu hizmetle sağlamaya çalıştığımız amacın büyük kitlelere, hergün kullandıkları cihazları kullanarak ulaşabilmekti. Samsung’la yaptığımız ortaklık, bu yolda attığımız en önemli adımlardan biridir. Bu ortaklık sayesinde, Playstation sahibi olmayan kullanıcılara bu cihazın marifetlerini ve neden birçok insan tarafından tercih edildiğini gösterebileceğiz.” şeklinde bir açıklama da Sony’nin bilgisayar bölüm başkanı Masayasu Ito’dan geldi.

Samsung, Playstation Now hizmetini kullanan Smart TV uygulamalarını CES 2015’te tüketicilerle tanıştırmayı planlıyor.

Site Footer

%d bloggers like this: