Facebook App ID is missing!

Samsung Gear VR’ın Yeni Modeli Tanıtıldı

Samsung’un ikinci nesil sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR USB-C desteğiyle geliyor.

Samsung dün gerçekleştirdiği Unpacked 2016 etkinliğinde, Galaxy Note 7 akıllı telefonu dışında sanal gerçeklik (VR) teknolojisine yaptığı yatırımların son meyvelerinden biri daha olan yeni Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı.

Bildiğiniz üzere Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Gear VR adlı bir sanal gerçeklik gözlüğü zaten vardı. Bu yıl tanıtılan gözlük ise başta tasarım olmak üzere birkaç farklılık ve yeni özelliklerle geliyor. Samsung, ilk  modelinde beyaz rengini tercih ederken bu yılki modelinde ise siyaha yöneliyor.

Cihazın en önemli özelliklerinden biri ise USB-C girişine destek vermesi. Keza Galaxy Note 7 telefonu bu giriş yuvasına sahip olduğundan eski nesil ile kullanılması mümkün değil. Bu sebepten yeni sanal gerçeklik gözlüğünün başta Galaxy Note 7 olmak üzere 2017’de tanıtılacak Galaxy telefonları üzerine odaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni nesil Gear VR her ne kadar USB-C tipi girişe sahip olsa da eski tip USB girişine de sahip. Bu sayede Galaxy Note 7 dışında Galaxy S7, Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 modelleri ile de uyumlu olarak çalışabiliyor. Geliştirilen bir diğer özellik ise; selefinde 96 derecelik olan görüş açışı, yeni modelde 110 dereceye çıkartılıyor.

99 dolarlık fiyat etiketine sahip olan yeni nesil Samsung Gear VR, 19 Ağustos tarihine satışa sunulacak.

Site Footer

%d bloggers like this: