Facebook App ID is missing!

Samsung Galaxy S6 Active Göründü

Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde web sitesinde Galaxy S6 Active modeline yer vermişti. Sitede ürün hakkında bilgi verilmezken, açıklama da yapılmamıştı.  Olayın üzerinden birkaç hafta geçmeden Samsung Galaxy S6 Active modelinin görüntüleri sızdırıldı. Ünlü sızıntı uzmanı Evleaks tarafından sızdırılan görseller, Twitter üzerinden paylaşıldı.

Görüntüler siya/gri kamuflaj tasarımlı Galaxy S6 Active modeline ait, ancak telefonun mavi ve beyaz kamuflajlı varyantları da olacak. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan Galaxy S5 Active modelini tasarımını devam ettiren Galaxy S6 Active suya, toza ve darbelere dayanıklı olacak. Sert görünümlü kasala çevrelenen telefonun tasarımı birazcık da olsa Galaxy S6’yı andırsa da, sert dış koruma ve fiziksel tuşlarla serinin diğer modellerinden ayrılıyor.

Galaxy S6 Active’in teknik özellikleriyse S6’dan biraz daha düşük olacak. Öncelikle telefona parmak izi okuma sensörü bulunmuyor. Görsellerden ve geçtiğimiz yıl satışa sunulan Glaxy S5 Active modelinde olduğu gibi ön bölümde fiziksel tuşlar yer alıyor. Arttırılabilir hafızaya sahip olması beklenen telefonda microSD kart girişi bulunacak. 5.1 inç çözünürlüğündeki Quad HD Super AMOLED ekran, 16 mega piksel çözünürlüğündeki arka kamera, 5 mega piksel çözünürlüğünde ön kamera, 3500mAh kapasiteli batarya ve kalp attım sensörünün yer alacağı telefonda, 14nm teknolojisiyle üretilen Samsung’un 8 çekirdekli Exynos 7420 çip setinin ve 3GB RAM görev yapacak.

Şuan için telefonun piyasaya çıkış tarihi ve satış fiyatıyla ilgili bir açıklama bulunmuyor. Sanırım telefonun duyurulması için bir süre daha beklemek gerekiyor. Samsung Galaxy S6 Active ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: