Facebook App ID is missing!

Samsung Galaxy Note 2’deki Gizli Güzellik

Eğer Samsung Galaxy Note 2 sahibiyseniz ve son Android güncellemesi olan 4.4.2 versiyonunu telefonunuza yüklediyseniz, klavyenin gizli fakat çok güzel bir özelliğini hergün es geçiyor olabilirsiniz.

Teknik adını bir kenara bırakırsak, emoji kavramı ile kastettiğimiz şey, e-postalarda ya chat yaparken kullanmaya alışık olduğumuz yüz ifadelerinin gelişmiş hali diyebiliriz. Daha renkli ve daha canlı şekiller sunan emoji, Android 4.4.2 versiyonu ile kısa mesajlarda dahi kullanılabilecek duruma geliyor.

Bazı kullanıcıların aklına gelecek ilk soru “Pekala, ya emoji kullandığımız mesajları herhangi bir iPhone 5S’e gönderirsek, sonuç ne olur?” olacaktır. Android’e bu konuda teşekkür edebiliriz, çünkü Samsung Galaxy Note 2 ile gönderdiğimiz mesajlara eklediğimiz tüm emojiler iPhone 5S’te aynı şekilde görünecektir.

Samsung Galaxy Note 2 dediğimize bakmayın; Samsung’un son Android güncellemesine kavuşan Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy Note 3 gibi akıllı cihazlarda da emoji özelliği biraz çekingen bir şekilde yer alıyor. Bu nedenle, emojilere kavuşma tekniğini tüm güncel Android sürümüne sahip Samsung modellerinde deneyebilirsiniz.

Emoji özelliğini kullanmanız için herhangi bir uygulama yüklemeye ya da klavye değişikliğine gerek yok. Samsung marka telefonunuzla gelen standart klavyeyi kullanarak emojilere kavuşabiliyorsunuz. .

Gelelim emoji ifadelerini aktif hale getirmeye;

  • Kısa mesaj yazmak için mesajlaşma uygulamasını açın.
  • Klavye açılınca, sol alt köşede bulunan mikrofon butonuna parmağınızı basılı tutun ve bekleyin.
  • Kısa bir süre sonra karşınıza birkaç seçenek çıkacaktır ve bu seçenekler arasından emoji seçeneğini seçin.

Hepsi bu…
Ekranda gördüğünüz emojileri mesajınızda kullandıktan sonra tekrar yazı yazmak isterseniz, ekranın sol alt kısmında yer alan “ABC” butona basıp klavyeyi aktif hale getirebilirsiniz.

Site Footer

%d bloggers like this: