Facebook App ID is missing!

Samsung Galaxy A8 Geliyor

Koreli teknoloji devi Samsung, yeni modeller ortaya çıkarmaya devam ediyor. Son sızıntıya göre, Galaxy A serisine yeni bir üye daha dahil olmaya hazırlanıyor. Henüz kesinlik kazanmasa da, Samsung Galaxy A8 olarak adlandırılan yeni modelin teknik özellikleri ortaya çıkarıldı.

5,5 inç boyutundaki ekranla gelecek olan Samsung Galaxy A8’in, A serisinin en üst modeli olacağı tahmin ediliyor. GFXBench test programında ortaya çıkan sonuçlara göre Galaxy A8’de, Galaxy A7’de de kullanılan 5.5 inç boyutundaki 1080p çözünürlüğündeki ekran görev yapacak. Android 5.1.1 işletim sistemini kullanacak olan Galaxy A8, 1,4GHz hızında çalışan 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 615 çip setini ve Adreno 405 grafik yongasından gücünü alacak.

2GB RAM kapasitesiyle gelecek olan Samsung Galaxy A8, 16GB dahili depolama alanıyla gelecek ancak, depolama alanın 12GB’ı kullanılabilecek. Büyük bir ihtimalle Galaxy A7 modelinin yerini alacak olan A8’in, parmak izi okuma sensörüne de sahip olması bekleniyor. Test sonuçlarına göre telefonun ön bölümünde 5 mega piksel çözünürlüğünde FHD video kaydı yapabilen kamera, arka bölümündeyse yine FHD video kaydı yapabilen 16 mega piksel çözünürlüğünde kamera görev yapacak. LTE bağlantı desteğine sahip olması beklenen telefonda, 3,050 mAh kapasiteli batarya yer alacak.

Her ne kadar Samsung Galaxy A8’in teknik özellikleri sızdırılmış olsa da, telefonun teknik özellikleri ve piyasaya çıkış tarihi henüz kesinleşmiş değil. Samsung Galaxy A8 ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: