Facebook App ID is missing!

Samsung Ayna ve Şeffaf OLED Ekranlarını Duyurdu

Koreli teknoloji devi Samsung’un teknolojiye katkıları ortada. Teknoloji deki büyük atılımlara rağmen tüketicilerin gözünde Samsung’a karşı oluşmuş bir algı var. Teknolojinin her alanında yaptığı yatırımların meyvelerini almaya başlayan Samsung, tüketici elektroniğinden elektronik bileşenlere, tıp ekipmanlarından yarı iletkenlere, otomotiv sektöründen gemi imalatına kadar birçok alanda faaliyet göstermekte.

Ekran teknolojileri konusundaki uzmanlığını bir adım daha ileri taşıyan Samsung, Hong Kong’da tanıttığı yeni ekranlarıyla kullanıcıları şaşırtmaya hazırlanıyor. Ayna ve transparan OLED ekranlarını duyuran Samsung, bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz teknolojileri gerçeğe dönüştürüyor. Ticari amaçla üretilen ekranlar, Intel’in RealSense teknolojisiyle reklam ve pazarlama alanlarında yeni bir boyut kazandırmaya hazırlanıyor.

Intel RealSense teknolojisiyle birlikte tanıtılan 3D kameralarla birlikte, sanal giyinme odası ve sanal mağaza konseptlerini gerçeğe dönüştüren ayna ve transparan OLED ekranlarla müşteriler, istedikleri takıları, kıyafetleri ya da ayakkabıları gerçekte giyiyormuş gibi deneyebilecekler. Mağazalardaki interaktif deneyimleri arttıracak yeni ekranlar sayesinde saatlerce kıyafet değiştirip, üzerinize uyduğunu kontrol etmek zorunda kalmayacaksınız.

Samsung’un planları arasında, ayna ve transparan OLED ekranları interaktif reklam kampanyalarında kullanmak var. RealSense teknolojisiyle gelen jest ve sesle kontrol özellikleri, Samsung’un bu planlarını oldukça kolaylaştıracak.

Ekranların teknoloji tarafına dönecek olursak, transparan ekran Full HD çözünürlüğünde. LCD ekranlara göre daha başarılı bir renk gamı sunan transparan ekran, yüzde 45’e kadar transparanlık sağlayabiliyor. Ayna ekransa, LCD ekranlara göre yüzde 75 daha yüksek yansıtma değerine sahip. Gelişmiş renk gamının sunulduğu ayna ekranla, 100.000:1 gerçek kontrast oranı ve 1ms’nin altında tepkime süresine sahip.

Site Footer

%d bloggers like this: