Facebook App ID is missing!

Samsung 4K Yayıncılıkta İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor

Samsung Electronics, UEFA Avrupa Kupası’nda Fenerbahçe ve Hollanda’nın Ajax takımları arasında oynanacak futbol maçının, TRT aracılığıyla ilk kez 4K yayının gerçekleştirilmesine destek olduğunu duyurdu. TRT, Türksat ve Mediapro ile bir araya gelerek bir UEFA müsabakasının ilk kez 4K yayınına Türkiye’deki kullanıcıların tanık olması için destek olan Samsung, yine bir ilkin gerçekleşmesine eşlik edecek.

Yapılan anlaşma çerçevesinde TRT 4K üzerinden ilk kez bir futbol müsabakası 22 Ekim Perşembe günü Fenerbahçe ve Ajax takımları arasında oynanacak karşılaşmada gerçekleştirilecek. Aynı zamanda TRT 1’den de canlı olarak yayınlanacak mücadele, Full HD yayına kıyasla 4 katı yüksek, 3840’a 2160 çözünürlükle TRT 4K kanalından da izlenebilecek.

TRT 4K’yı izlemek için kullanıcıların Samsung’un tüketicilere sunduğu gibi saniyede 50 kare destekleyen UHD televizyona sahip olması gerekiyor. UHD TV’ye sahip olan kullanıcılar, HEVC (H.265) kodlanmış yayını alabilen uydu alıcısı ile Türksat 2A uydusundan, 12.123 Mhz frekansı, H (yatay) polarizasyon ve 15.000 sembol hızını ayarlayarak şifresiz olarak seyredebilirler.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung,Hızla yaygınlaşan UHD içeriğin kısa süre içerisinde bir dünya standardı olması bekleniyor. Samsung olarak Türkiye’de hızla artan UHD (4K) talebine yenilikçi, yüksek kaliteli televizyonlarımızla yanıt vermenin yanı sıra önemli bir içerik desteği sağlıyoruz. Kaliteli içeriğin artması için dünya çapında birçok kanal ve stüdyo ile çalışan bir dünya lideri olarak, Avrupa’da ilklerden biri olan ve Türkiye’de ilk kez 4K yayıncılığa başlayan TRT ile UEFA Avrupa Kupası’nda özel olarak belirlenen maçlar için anlaşmaya gittik. Bu anlaşmayla Türkiye’deki futbolseverlere bir ilki yaşattığımız için gurur duyuyoruz ” dedi.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: