Facebook App ID is missing!

Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali’nin Kazananı Belli Oldu

Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali’nin galibi, rakibini 3-1’lik skorla mağlup eden Dark Passage oldu. Açılışını Burcu Esmersoy’un yaptığı etkinlikte karşı karşıya gelen Beşiktaş E-spor Kulübü ve Dark Passage arasındaki şampiyonluk maçını izlemek üzere 10 bin League of Legends ve eSpor hayranı İstanbul’daki Ülker Sports Arena’ya akın etti.

Geçtiğimiz yılki şampiyonluğunun ardından bir kez daha Türkiye Şampiyonu unvanını alan Dark Passage, Ekim ayında düzenlenecek olan League of Legends Dünya Şampiyonası’nda Kore’den Kuzey Amerika’ya, Çin’den Avrupa’ya kadar dünyanın en iyi eSpor takımlarına karşı Türkiye adına mücadele edecek.

Dünyada milyonlara hitap eden eSpor heyecanını Türkiye’ye taşıyan League of Legends Şampiyonluk Ligi, Yaz Mevsimi boyunca ligde yer alan 8 profesyonel eSpor takımının çekişmeli mücadelesine sahne oldu. Her cumartesi ve pazar Riot Games Türkiye ofisindeki özel turnuva odalarında gerçekleştirilen profesyonel lig maçları Twitch üzerinden de canlı olarak yayınlandı.

Bu yıl ikinci kez Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali için geçtiğimiz yıl satışa çıkan 10 bin bilet 1 hafta içinde tükenmişti. 2015 Sezonu Türkiye Büyük Finali biletleri ise 24 saatten kısa sürede tükenerek Türkiye’de eSpor alanında yeni bir rekora imza attı.

~dont display~

Site Footer