Facebook App ID is missing!

Resident Evil 2 Yeniden Gelebilir

Resident Evil oyunları, korku türünün günümüzde geldiği noktanın en önemli kaynakları. 90’lara damgasını vuran oyunun ilk yapımında tüyleri ürperten atmosfer, çarpıcı oyun dinamikleri ve genel olarak sürükleyici senaryonun sonuçları hatrı sayılır bir satış başarısına ulaşılmasıydı.

Bu başarının en güncel oyun konsollarına yönelik ilk meyveleri ise 2002 yılında sadece Gamecube için yayınlanan oyunun, Resident Evil HD remastered adıyla PlayStation 4 ve Xbox One için 2015 yılının başında yayınlanmasıydı. Ancak oyunun geliştiricisi bu stratejik adımın sonrasını da getirmeye karalı görülüyor.

PlayStation 4 ve Xbox One için gelecek

Serinin en görkemli, yani en korkunç oyunlarından biri olan Resident Evil 2’nin ise yeni nesil konsollar PlayStation 4 ve Xbox One için yeniden yapılarak (remake) satışa sunulacağı iddia edildi. PC sürümünün yayınlanıp yayınlanmayacağı hakkında ise herhangi bir bilgi gelmedi. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan bu gelişmenin detayları henüz bilinmese de oyunun çıkış tarihinin 2016 yılı içerisi olacağına da işaret edildi.

Capcom’dan iddialı hamleler

Şimdilik birer söylenti olsa da Resident Evil 2’nin güncel grafikler ve bir takım yeniliklerle güncellenmesi, oyun dünyasında heyecan uyandırdı. Proje üzerinde çalışmalara başlama kararının Resident Evil HD Remastered’in gördüğü ilgi ve eleştirmenler tarafından yüksek puanlar alması ile bağlantılı olduğu belirtilirken, ünlü oyun geliştiricisi Capcom’un Resident Evil 2 üzerinde çalışmalara başladığı vurgulandı.

Site Footer

%d bloggers like this: