Facebook App ID is missing!

Renkler Hayat Buluyor

LG Electronics, birçok farklı çözünürlük ve çerçeve seçeneklerine sahip genişletilmiş 2015 4K ULTRA HD TV ürün ailesiyle, kullanıcılara en üstün ULTRA HD teknolojisini sunmaktaki kararlılığını kanıtlıyor. LG, 4K ULTRA HD TV’leriyle ULTRA HD teknolojisinin geleneksel ekran teknolojisine olan üstünlüğünü ortaya koymanın yanı sıra mükemmel bir izleme deneyimiyle de geleceğin televizyonunu kullanıcılarına sunuyor.

LG’nin yeni 4K ULTRA HD TV ürün gamında yer alan UF6407 ve UF6807 serileri sahip oldukları RGBW teknolojisi ile geleneksel RGB LCD panellerindeki renk filtresine göre beyaz ara piksellerle koordineli bir şekilde çalışıyor. Geleneksel RGB LCD panelleri farklı renklerde ışık yayabilmek için renk filtresinde kırmızı, yeşil ve mavi ara pikseller kullanırken, RGBW UHD panel algoritması sayesinde herhangi bir UHD görüntü kaybı olmadan orijinal UHD çözünürlüğüne ulaşmaya olanak sağlıyor. Ayrıca, RGBW teknolojili ULTRA HD TV’ler sahip oldukları panel algoritması sayesinde, her bir ara pikseli kusursuz şekilde paylaşmanın yanında, normal ULTRA HD TV’lerle de eşit piksel sayısına sahip bulunuyor.

Üç renkli ara pikseller ile çalışan LG RGBW teknolojisi, temelde RGB panel tasarımı ile aynı özelliklere sahip olmanın yanında eklenen beyaz piksellerle bunu bir adım ileriye götürüyor. RGBW tabanlı paneller, kırmızı, yeşil ve beyaz gibi üç statik renk yerine sırasıyla devreden dört ara piksel (RGB, WRG, BWR, GBW) kullanıyor. RGBW panelleri 4K RGB panellerinin kullandığı (3840×3[RGB]×2160) ara piksellerle aynı 24 milyon 883 bin 200 (3840×3[RGB/WRG/BWR/GBW]×2160) maksimum ara piksel özelliğine sahip.

LG’nin RGBW panelinin 4K (3,840 x 2,160) çözünürlüğü ve toplamda sahip olduğu 24 milyon 883 bin 200 piksel ile 4K çözünürlük sunma konusunda Intertek (Birleşik Krallık), TÜV (Almanya), UL (Birleşik Devletler), CESI (Çin) ve JEITA (Japonya) tarafından sertifika almaya hak kazandı. Bunun yanında RGBW panelin gerçek 4K çözünürlüğe sahip olduğu ise ABD’li Underwaters Laboraties tarafından verilen UL sertifikasıyla da kanıtlanıyor. Ayrıca LG’nin yeni 4K ULTRA HD TV ürün ailesinde yer alan UF6407 ve UF687 modelleri, ülkemizde yakın zamanda TRT’nin başlattığı 4K yayının tüm standartlarına uygun olmakla birlikte kullanıcıların bu yayından kusursuz bir şekilde faydalanmalarını da sağlıyor.

RGBW teknolojisinin en çok öne çıkan faydaları arasında gelişmiş parlaklık ve enerji verimliliğini daha uygun fiyata sunması yer alıyor. RGBW panel fazladan sahip olduğu beyaz piksellerle görüntüleri çok daha parlak bir şekilde yansıtabiliyor. Bu sayede LG’nin RGBW teknolojisine sahip ULTRA HD TV’leri, benzer arka ışık koşullarında, geleneksel RGB ekranlara oranla yüzde 50 daha fazla ışık verirken, yüzde 37 oranında ise daha fazla enerji verimliliği sağlıyor.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: