Facebook App ID is missing!

Pürüzsüzlüğün Sırrını Keşfedin

Gillette’in kadın bakımı için geliştirdiği Gillette Venus ile istenmeyen tüylerinizden kolayca kurtularak özgürlüğünüzün tadını çıkarabilir ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Oynar başlıklı sisteme, entegre jel barlara ve ergonomik tasarıma sahip Gillette Venus Breeze ile tek adımda yakın ve kusursuz bir tıraş deneyimi elde edebilirsiniz.

Gillette Venus’un araştırmalarına göre tıraş makinesi kullanan kadınların %71’i, erkekler için tasarlanmış olan tıraş makinelerini kullanıyor. Ayrıca tıraş makinesi kullanan kadınların %77’si tıraş olurken sabunu tercih ederken, sadece %3’ü tıraş için özel olarak üretilmiş jelleri kullanıyor. Gillette Venus, yeni yıla pürüzsüz ciltle başlamak isteyenlere “Mükemmel Bir Tıraş İçin Yedi Adım”ı öneriyor.

1.Banyo yapın!

Tıraş olmadan önce duş alın ya da banyo yapın. Tüylerin ılık suyla ıslanmasından sonra tıraş edilmesi %60 daha kolay olacaktır. Bununla beraber aşırı suda kalmak da iyi değildir. Yıkanırken 15 ya da 20 dakikayı aşarsanız, su cildinizde bu defa hafif buruşukluk ve kabarmaya yol açar.

2.“Jel tadında” olsun

Ciltte bulunan yağ ve terlemeyi gidermek için bacaklarınızı ve koltuk altlarınızı yıkayın ve tıraştan önce bu bölgelere nem yönünden zengin olan bir tıraş jeli uygulayın. Böylece tüylerinizin hafif ıslanmasına ve tıraş makinesinin cildiniz üzerinde rahatça kaymasına yardımcı olursunuz. Ayrıca birçok sabun türü kuruluğa ve dökülmeye yol açabilir, bu nedenle cildinizi tıraşa hazırlamak için sabuna güvenmeyin.

3.Akıllıca bir seçim yapın

Özel olarak bu iş için yapılmış bir tıraş makinesi seçmeniz önemli. Bıçağı değiştirilebilir olan tıraş makinelerini tercih ederseniz, cildinizi eski ve körleşmiş bıçaklarla tahriş etmenize gerek kalmaz. Üstelik yeni bıçakları daha uygun bir fiyata alıp aynı tıraş sapı ile kullanabilirsiniz. Yakın bir tıraş için entegre jel barları bulunan Venus Breeze® tıraş makinesini seçebilirsiniz.

4.Keskin olsun

Yeni tıraş bıçaklarıyla tıraş olun. Yeni tıraş bıçakları, daha yakın, daha yumuşak ve daha konforlu bir tıraş sağlar, kesik ve tahrişleri engeller. Körlenme ve rahatsızlık belirtilerini gördüğünüz anda tıraş bıçağını değiştirmelisiniz. Tüylerin yeniden çıkma süresi kişiden kişiye değiştiği için bu konuda en iyi karar verecek olan kişi de sizsiniz.

5.Yumuşak hareket edin

Hafif bir dokunuşla mümkün olduğu kadar az baskı uygulayarak ve en rahat hissettiğiniz yönde tıraşı gerçekleştirin. Bikini bölgesini ve diğer hassas bölgeleri tıraş ederken tekrar tekrar jel sürün.

6.Tıraş sırasında zor noktaları sona bırakın

Diz ve uyluk bölgesinin arka kısmı ve kemiklerin cilt yüzeyine yakın olduğu topuk gibi bölgeleri tıraş etmek zordur. Bununla beraber tüm Venus tıraş makineleri, oval şekildeki başlıkları sayesinde tıraş sırasında zor bölgelerde ve çevresinde maksimum manevra kabiliyeti sağlar.

7.Nemlendirin, nemlendirin, nemlendirin

Bacaklarınızı nemlendirmeniz de, cildinizi pürüzsüz, esnek ve tabii ki parlak bir görünümde tutmak için çok önemlidir. Tıraşı bitirdiğinizde, güçlü bir nemlendirici kullanın Ardından dışarı çıkıp şehrin kalabalığına karışabilir ve ipeksi, ışıl ışıl cildinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

~dont display~

Site Footer