Facebook App ID is missing!

Profilo Ninni Makinesi ile Rahat Bir Uyku Hayal Değil

Profilo Ninni Makinesi ‘Beyaz gürültü’ olarak tanımlanan çeşitli gürültü, uğultu, su sesi gibi karışık seslerin bebeğin ağlama ataklarını durdurabileceğinin gözlemlenmesi sonucu Profilo ürünleri ile geliştirilmişti. Ninni makinesi projesinin aplikasyona dönüştürülerek daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan Profilo Dayanıklı Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin özellikle ilk defa bebek sahibi olan annelerin doğum sonrası daha çok desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek Profilo Ninni Makinesi APP’ini sadece kolik sendromuyla baş etmek için değil çocukların ilerleyen yaşlarında da tüm annelere uyku aşamasında yardımcı olmak için geliştirdiklerini ifade etti. Seçkin “Uygulama içinde hem kolik bebekleri rahatlacak seslere yer veriliyor hem de bebekleri rahatlatan melodiler ve ninniler yer alıyor. Bu sayede sadece kolik bebek anneleri değil, çocuğunu rahatlatıcı ezgilerle uyutmak isteyen annelere de sesleniyoruz.” dedi.

Hem Android hem de İOS cihazlardan ücretsiz olarak yüklenebilen Profilo Ninni Makinesi Aplikasyonu, sadece Profilo’nun çamaşır makinesi, şarjlı el süpürgesi, elektrikli süpürge, kurutma makinesi, mikrodalga fırın ve saç kurutma makinesinden derlenen sesleri değil bunlara ek olarak özel seçilmiş ninniler ve rahatlatıcı melodileri de içeriyor. Böylece anneler, nerede olurlarsa olsunlar, telefon ya da tabletlerindeki Profilo Ninni Makinesi Aplikasyonu sayesinde hem bebeklerinin kolik sendromuyla baş edebiliyor hem de ninni ve rahatlatıcı melodiler ile bebeklerini kolayca uyutuyorlar.

“Çocuklarda Uyku ve Davranış Gelişimi” derinlemesine tartışıldı

Profilo Ninni Makinesi Aplikasyonu’nun lansmanı 7 Ocak Perşembe günü, Profilo Dayanıklı Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin ev sahipliğinde, Kolektif House’da yapıldı. Tanıtım toplantısında gazeteci, yazar ve blogger Özge Lokmanhekim veUzman Klinik Psikolog Burcu Gencer’in de katıldığı “Çocuklarda Uyku ve Davranış Gelişimi” konulu bir sohbet gerçekleştirildi. Özge Lokmanhekim’in bir anne olarak kendi deneyimlerini paylaştığı sohbette Burcu Gencer de bebeklerdeki uyku sorununun temelini ve anne kaygılarının bebeklerin uyku düzenine ve davranış gelişimine olan etkisini anlattı.

Annelere büyük fayda sağlayacak bilgiler veren Burcu Gencer, “Bebekler yaşamlarının ilk 6 ayını yeni tanıştıkları dünyaya adapte olmaya çalışmakla geçirirler. Uyumayı öğrenmek de bu adaptasyon sürecinin büyük bir parçasıdır. Kendi kaynaklarıyla uyumayı öğrenene kadar her bebeğin desteğe ihtiyacı vardır. İlk aylarda bebekleri en rahat sakinleştiren anne karnından aşina oldukları hareketler ve sesler olur.’’ diyerek Ninni Makinesi Aplikasyonu’nda yer alan seslerin bebekler üzerindeki olumlu etkisine de dikkat çekti.

Kolik Bebek Sendromu nedir?

Kolik sendromu, oluşan gazın bebeğin henüz olgunlaşmamış sindirim sisteminden geçerken aşırı kasılma yapmasına bağlı olarak karın kaslarının sertleşmesi sonucu meydana gelmektedir. Bir diğer teoriye göre bebek doğduktan sonra vücudundaki hormonlarda meydana gelen değişiklik ağrılı bağırsak spazmlarına neden olmakta ve kolik ortaya çıkmaktadır. ‘Beyaz gürültü’ olarak tanımlanan çeşitli gürültü, uğultu, su sesi gibi karışık seslerin bebeğin ağlama ataklarını durdurabileceği gözlemlenmiştir. Ninni Makinesi aplikasyonunda yer alan cihazların seslerinin 3-5 dakika dinletilmesinin de şiddetli koliği olan bebeklerde sakinleştirici etki yaptığı görülmektedir.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: