Facebook App ID is missing!

Pokken Tournament’ın Oynanış Videosu

Pokemon’un dünya genelindeki tartışmasız bilinirliğini taçlandırmayı hedefleyen bir oyun duyurusu 2014 yazında gelmişti. Oyun geliştiricisi Bandai Namco, The Pokemon Company ile birlikte Pokken Tournament adlı bir oyun üzerinde çalışıldığını açıklamıştı.

Oyuna dair bilgi bundan ibaretti ve neredeyse bir yıl boyunca başka hiçbir açıklamada bulunulmadı. Oyunun rafa kaldırıldığı bile düşünülmeye başlanmıştı ki Pokken Tournament’a dair sürpriz bir gelişme yaşandı. Oyuna dair ilk oynanış videosu yayınlanırken ünlü karakter Pikachu da sahneye çıkmış oldu.

Ve beklentilere yanıt verildi

Pokemon hayranlarının yüzünü güldüren oynanış videosunda Pikachu’nun yanı sıra Lucario gibi tanınmış karakterler de var. Oyunun konusu ise bir arenada gerçekleşecek heyecan dolu dövüşler şeklinde. Pokemon’ların  birbirleri ile dövüşmesi, ünlü çizgi filmi oyun dünyasına taşırken, her yaştan herkesin eğlenceli vakitler geçireceği bir oyuna dair ipuçları da veriliyor.

Katsuhiro Harada’dan iddialı açıklamalar

Oyunun yapımcısı Katsuhiro Harada’da oyunun temel amacının, ‘Pokemon sevsin sevmesin, herkesin harika vakit geçirmesi’ olduğunu vurgulamıştı. Tekken’in de yapımcıları arasında yer alan Harada, ayrıca Pokken Tournament’ın çok başarılı bir oyun olacağına dair iddialı açıklamalarda bulunmuştu. Video, bu iddiaları doğrular nitelikte, peki oyun ne zaman yayınlacak?

2015’te yayınlanabilir

Pokken Tournament’ın 2014’te duyurulmuş olması, oynanış videosunun ise 2014’te gelmesi; geliştiricilerin çok yoğun bir şekilde odaklanmadığı şeklinde yorumların önünü açıyor, buna karşın 2015 yılı içerisinde yayınlanması da bekleniyor.

Pokken Tournament’ın ilk olarak Japonya’da arcade makinelerde yayını, ardından da Avrupa’da çıkış yapması da diğer beklenti durumunda. Pokken oyununa dair oynanış videosunu haberin devamında bulabilirsiniz.

 

Site Footer

%d bloggers like this: