Facebook App ID is missing!

Pokemon GO Günlük Gelirde Dudak Uçuklatıyor

Son günlerde dillerden düşmeyen Pokemon GO günde 10 milyona dolara yakın gelir sağlıyor.

Hiç şüphesiz ki Pokemon GO, son zamanların en popüler mobil oyunlarından biri. Hatta belki de gelmiş geçmiş en popüler mobil oyunu. Eğer bir oyun bu kadar çok oynanır ve konuşulursa, sağladığı gelirin de çok yüksek olması beklenir değil mi? Oyunun geliştiricisi olan Niantic firması henüz net bir rakam paylamış değil ancak araştırma firmalarından ilk somut rakamlar gelmeye başladı.

App Annie adlı araştırma firmasının raporuna göre Pokemon GO, günde yaklaşık 10 milyon dolarlık gelir elde ediyor. Üstelik oyun henüz dünyanın her yerinde kullanıma açılmadı bile. Daha fazla ülkede kullanıma açılmasıyla bu rakamın daha da artacağı tahmin ediliyor.

Araştırmanın en ilginç notlarından biri ise; mobil oyun endüstrisinin en büyük başarılarından birini yakalamış olmasına rağmen diğer oyunlarda herhangi bir değişikliğe sebep olmuyor. Hali hazırda en çok oynanan mobil oyunlar arasında yer alan Mobile Strike, Clash of Clans, ve Candy Crush gibi oyunlar, gelirlerini aynen korumaya devam ediyorlar.

Rapor ayrıca geliştiricilerin Pokemon GO başarısından mutlaka ders alması gerektiğini ve artırılmış gerçeklik tabanlı oyunlar için yepyeni fırsatların doğurulduğunu da belirtiyor.

Site Footer