Facebook App ID is missing!

PlayStation Plus’a Abone Olmak

PlayStation kullanıcıları için oyun deneyimi yalnızca BluRay Disk’ten ibaret değil. Gelişmiş bir teknoloji altyapısı sunan PlayStation, kendi sistemlerinin yer aldığı bir üyelik yapısına sahiptir. PlayStation Network adını alan bu yapı, konsol üzerinden gerçekleştirilebilen bir dizi işlem sonucunda üye olunması temeline dayanır.

Üye olmak için gerekli olanlar bir mail adresinden ibarettir. Mail adresinizin girildiği sistemde, daha sonra kısa adı PSN olan PlayStation Network için üç bölgeden biri seçilir. Bunlar Asya, Avrupa ve Amerika’dır. PlayStation Plus ise bir dizi ayrıcalığı belli bir ücret karşılığında ve belli bir süre zarfında oyun severlere sunar. İlk 14 gün ücretsiz kullanım imkanı sunar, ardından aylık ve üç aylık gibi paketlerden biri seçilerek üye olunabiliyor.

Bir üyelik hizmeti olan PlayStation Plus, bazı içeriklerin sayı, süre gibi sınırlandırmalar olmadan oynanabilmesine olanak tanır. Çok sayıda özel imkan sunan hizmete üye olmak da bir hayli kolaydır. Peki PlayStation Plus’a nasıl üye olunur?

Pratik adımlarla üyelik

PlayStation’ın işlev ekranından PlayStation Store tıklanır ve PlayStation Plus öğesi seçilmek suretiyle işleme devam edilir. Hesap bilgileri üzerinden ödemeler gerçekleştirilir.

PlayStation Plus aboneliği, konsol ya da PlayStation cihazları ile ilişkili değik, direkt kullanıcı hesapları ile ilişkilidir. Bu sayede PlayStation 4 için satın almış olduğunuz üyeliği, PS Vita ya da PS3’ünüzde de kullanabilirsiniz.

Cihazlar arası geçişler

PlayStation Plus üyeliği varsayılan olarak ‘otomatik olarak yenilenir.’ Bir başka deyişle satın aldığınız üyelik hizmetinin bitmesinin ardından üyelik süresi uzatılır. Bunu istemediğiniz durumlarda otomatik yenilenmeyi iptal etmeniz gerekir. Bunun için; Ayarlar > PSNSM > Hesap Bilgileri > Hizmetler Listesi yolunu izleyin ve  Otomatik Yenilemeyi İptal Et’i seçin.

Veri kaybı yaşamamak için

PlayStation Plus üzerinden oyun indirmek istediğinizde PlayStation konsolunuzun açık ya da dinlenme modunda olduğundan emin olun. Aksi taktirde veri kaybı yaşanacaktır.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: