Facebook App ID is missing!

Photoshop Touch Tarih Oluyor

Kendi alanında dünyanın en iyilerinden biri olan imaj düzenleme programı Photoshop’un mobil cihazlarda kullanılan Touch sürümü sonlandırılıyor. Üretici firma Adobe’dan yapılan açıklamaya göre 28 Mayıs tarihinden itibaren uygulamanın iOS ve Android sürümü yazılım mağazalarından kaldırılacak. Uygulamayı cihazlarına kurmuş olanlar ise kullanmaya devam edebilecek.

Photoshop’un akıllı telefon ve tablet sürümü olarak bilinen Touch, ilk olarak 2012 yılında kullanıma sunulmuştu. Photoshop Touch ilk olarak tablet sürümü ile kullanıma sunulmuş, daha sonra akıllı telefon sürümü de gelmişti. Temel olarak Photoshop’un özelliklerini içeren Touch, dokunmatik ekranlar için özelleşmiş bir ara yüze sahipti.

Yeni uygulama geliyor

Adobe, Touch sürümünün sona ereceğini açıklamasıyla beraber yeni uygulamaların da müjdesini verdi. Firmanın halen kullanımda olan Mix, Sketch, Shape ve Brush uygulamaları da Touch benzeri özelliklere sahip.

Bunlara ek olarak yeni yayınlanan bir videoda 50 mega piksellik bir fotoğraf, ismi henüz belli olmayan bir uygulama yardımı ile düzenleniyor. Yeni uygulama 50 mega piksel fotoğraf üzerinde düzenleme yapabilen uygulama, Photoshop Touch’ın yerini alacak gibi görünüyor.

Mobilde çok fazla seçenek yok

Fotoğraf düzenleme konusunda mobil cihazlar için birçok uygulama bulunsa da bilgisayardaki kolaylığı verebilen çok fazla seçenek yok. Bilgisayardaki tecrübesini bu alana aktarmak isteyen Adobe, Touch ile bir adım atmıştı. Firma, yeni geliştireceği uygulamalarla bu alanda da önemli bir yer edinmeyi amaçlıyor.

Fotoğraf düzenleme için kullanılacak yeni Adobe uygulamasının ismi ve ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Ancak önümüzdeki aylarda bu ve benzeri detayların netleşeceği ve Photoshop’un yeni mobil cihaz sürümünün kullanıma sunulacağı düşünülüyor.

Site Footer

%d bloggers like this: