Facebook App ID is missing!

PES 2016’da Soru İşaretleri

Futbol oyunları, dünyanın en çok tercih edilen spor oyunları arasında yer alıyor. PC, Xbox One, PlayStation 4 ve diğer konsollar için bu oyunların tetiklediği heyecanı bir hayli çarpıcı boyutlarda. Özellikle arkadaşlarınızla yan yana hatta online şekillerde futbol karşılaşmaları yapabilmeniz de konunun anahtar maddeleri arasında.

Futbol oyunları denildiği zaman akla gelen ilk oyunlar FIFA serisi ve PES serisi şeklinde. Electronic Arts imzasını taşıyan FIFA serilerinin son yıllarda büyük gelişim gösterdiği otoritelerce kabul edilen bir kanı. PES ise gördüğü ilgide azalmaya neden olan bazı noktaların varolduğu konusunda eleştirilere maruz kalıyor. Konami’nin geliştirdiği oyun için özellikle 2014 ve 2015 versiyonlarının ‘daha iyi olabilirdi’ türüne yorumlar maruz kaldığı biliniyor.

FIFA 16’da sorun yok

FIFA 15’te başarı yakalayan Electronic Arts için FIFA 16’nın önümüzdeki Eylül ayında detaylanması netlik kazanmış bir konu. Şirketin Mayıs ayı içinde yayınlanan finansal göstergelerine ilişkin raporlarında önümüzdeki süreçteki oyunlarından söz edilirken, FIFA için de geri sayımın yavaş yavaş başladığı görüldü. Konami ayağında ise ilginç bir gelişme yaşandı.

Konami tarafında belirsizlik

Konami adına ilk olarak New York borsasından çekilme kararının alınması finansal durumun iyiye gitmediği şeklinde yorumların önünü açmıştı. Ardından oyun şirketinin yayınladığı bir faaliyet raporunda 2015 yılındaki oyunlarına yer verdiği kısımda PES 2016’nın bulunmadığı görüldü. Oyun meraklılarını tedirginliğie sürükleyen bu durum, pek de beklenmiyordu.

Su serpen açıklama

Konami adına söylentiler, gelişmeler oldukça negatif seyirde ilerlerken şirketin PES Avrupa Ürün Müdürü Adam Bhatti’den Twitter hesabı üzerinden gelen bir paylaşım gönüllere su serpti. Tweet’inde ‘lütfen endişe etmeyin’ yazan Bhatti, PES’in güvende olduğunu ve gelecekte inanılmaz yeniliklerin oyun severlere gösterileceğini ve bunun için sabırsızlandıklarını belirtti.

Oyun şirketinin üst düzey isimlerinden birinin bu paylaşımı, PES serisinin meraklılarını memnun etti. Ancak oyunun geliştiricisi Konami’nin bir sürpriz yapıp yapmayacağı, beklentileri karşılayacak bir oyunu yılın dön döneminde yayımlayıp yayımlamayacağı henüz tam anlamıyla soru işaretleri ile dolu detaylar. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: