Facebook App ID is missing!

PES 2015 My Club Özelliği Nedir?

Sizlere çoğumuzun merakla beklediği fakat beklentilerin bu kadar düşük tutulmasına karşın yinede oyuncular tarafından beklenenin altında kalan bir PES hikayesinden bahsetmek istiyorum. Bilindiği üzere PES serisi, 2013’ten sonra 2014 oyunu ile büyük bir düşüşe geçmiş ve yeni oyun konsolları için PES 2015 çıkana kadar oyun çıkartmamış olması nedeniyle çoğu oyuncusunu kaybetmişti.

PES 2015’e ilk bakış

Açıkçası PES 2015’te her şeyden önce takım lisansları sorununun halledileceği düşünülüyordu ki, beklentiler boşa çıktı. Chelsea takımını halen London adıyla oynamak üzücü.

Oyun içeriği ve oynanışa gelecek olursak, oyunla ilgili çok da iç açıcı bir deneyim sunamayacağım için şimdiden PES severlerden özür diliyorum.

Konami, PES 2013 ü yeniden düzenleyip PES 2015 diye sunmuş olsaydı eminim şu an da olduğundan çok daha geniş bir oyuncu kitlesine sahip olurdu. Fakat Konami, PES 2015’te  My Club yeniliği ile güzel bir girişimde bulunmuş. Oyun piyasaya sürülmeden birkaç ay önce PSN üzerinden 100 TL’ye elektronik olarak satışa sunuldu ve My Club özelliğinde bedava Mario Götze ve Yılın 11’inden bir oyuncu vermeyi taahhüt etti. Bu kampanya da satışlarda büyük bir etki uyandırmamıştı.

My Club özelliği nedir?

My Club özelliği FIFA’dan da hatırlayacağınız üzere Ultimate Team özelliğinin aynısıdır. PES severler için de Master Ligi’nin online versiyonu olarak tanımlamak mümkün. Size ilk başta belirli sayıda ve vasat denilebilecek oyuncular veriliyor. Maç yaparak yeni oyuncular transfer edebilme ve hayalinizdeki takımı kurma imkanı sağlanıyor. Aldığınız oyuncuları yine Online Pazar ortamında başka oyunculara satabiliyor ve yeni oyuncular alabiliyorsunuz.

Hazard’ı anlamak

Peki Yılın 11’i ne Hazard’ın seçildiğini düşünecek olursak ve biz oyunculardan birine de Hazardın hediye olarak gönderildiğini düşürsek eve gidip Ps yi açtığımızda hediye gelen oyuncunun Hazard olduğunu nasıl anlayacağız? Hiç bakmayın, sorunuzun cevabını maalesef bende bilmiyorum. Hatta bence Konami’de bilmiyordur…

Konami Türk oyuncuların gönlünü almak için yeni ve büyük bir patch yayınlamış ve bu patch’e Galatasaray dışında birkaç Türk takımı daha eklemiştir.

Son sözler

Umarız 2015 yılı en çok Konami çalışanlarına yarar ve 2016 yılı oyun, Fifa ya rakip olabilecek, Türkiye’deki PS kafelerin adını verdiği o eski efsane geliştirerek oyun severlere sunulur.

Site Footer

%d bloggers like this: