Facebook App ID is missing!

Periscope’un Yükselişi Devam Ediyor

Son dönemin en çok ilgi gören uygulamaları arasında kullanıcıların canlı yayınla video gösterimi yapmalarını sağlayan uygulamalar yer alıyor. Bunların arasında en popüler olanlardan Periscope, Twitter’dan aldığı destekle giderek büyümeye devam ediyor.

Birçok ünlü ismin de kullanmaya başladığı Periscope’un en büyük rakipleri Meerkat, Android platformuna gelerek bu alandaki rekabet biraz daha artırmaya çalışsa da, kısa vadede Periscope’un bu alandaki liderliğini devam ettireceğini söyleyebiliriz. Zira giderek gelişmeye devam uygulamanın, Twitter’dan yapılan yeni bir duyuruyla 10 gün içerisinde 1 milyon kullanıcı kazandığı açıklandı.

Diğer yandan, Twitter’ın Periscope’un aksine 2015 yılının ilk çeyreğindeki büyümesinin de beklentilerin altında kaldığı ve firmanın %6 oranında zarar ettiği belirtiliyor.

Periscope’un tek başına Twitter’ın bu düşüşünü durdurup onu yükselişe geçirmesi şu aşamada pek olanaklı değil. Fakat uzun vadede, uyguluma bu popülerliğini devam ettirdiği takdirde Twitter’ın yeniden büyümeye başlamasında etkili olabilir.

Site Footer

%d bloggers like this: